Wielokulturowa Wigilia w Gorzowie. Co się będzie działo?

2022-12-08 16:43
gorzów wigilia narodów
Autor: materiały MCK Gorzów Wigilia mniejszości już w sobotę.

To jedyne świąteczne spotkanie mniejszości etnicznych, które na co dzień żyją w naszym mieście. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczynają się o wiele wcześniej. Na bożonarodzeniowym stole lądują nietypowe potrawy.

Mniejszości narodowe wspólnie zasiądą razem w sobotę (10.12). To będzie już 16 edycja Wigilii Kultur i Narodów. Podczas pandemii świętowano wirtualnie. Teraz Ukraińcy, Łemkowie, Lwowiacy, Wilniuki, Poleszucy i Romowie spotkają się twarzą w twarz.

Będzie wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i prezentowanie zwyczajów wigilijnych. Uczestnicy, a będzie to kilkadziesiąt osób, opowiedzą o swoich tradycjach, ale także daniach, które pojawią się na stole jak na przykład: pierogi czy schab pieczony ze śliwkami i morelami.

Wigilia Narodów odbędzie się w sobotę w MCK-u przy Wawrzyniaka na Zawarciu. Początek o godz.15. Wydarzenie organizowane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Papuszy.

Bajkowe iluminacje świąteczne na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Co wiesz o świętym Mikołaju? Rozwiąż quiz i sie przekonaj

Pytanie 1 z 9
Święty Mikołaj był orędownikiem:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE