W środę policjanci sprawdzą co dzieje się na gorzowskich przejściach dla pieszych

2022-09-19 16:45
przejście na Żwirowej
Autor: foto. UM Gorzów

Akcja "Niechroniony uczestnik ruchu drogowego" ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze sprawdzą jak na przejściach zachowują się piesi, rowerzyści i kierowcy.

Jak na przejściach zachowują się piesi, rowerzyści, a jak kierowcy? - to sprawdzą policjanci gorzowskiego drogówki​. Akcja zaplanowana jest na środę (21.09). Działania pod nazwą "Niechroniony uczestnik ruchu drogowego" mają poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze sprawdzać będą, czy gorzowianie przechodzą przez ulice w wyznaczonych miejscach, czy czekają na zielone światło. Pod lupę wezmą też rowerzystów i kierowców.

Będziemy obserwować kierujących rowerami, czy korzystają ze ścieżek rowerowych. I przede wszystkim kierowców, którzy niestety łamią przepisy wyprzedzając, czy omijając pojazdy, które zatrzymały się przed wyznaczonymi przejściami dla pieszych - mówi Marek Waraksa z gorzowskiej drogówki.

Policjanci przypominają także rowerzystom, że na przejściach dla pieszych powinni zsiadać z jednośladów i pieszo przechodzić na drugą stronę ulicy. Policyjna akcja przeprowadzona będzie w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

QUIZ. Sekrety kobiety. Czy wiesz, co to za przedmioty i pojęcia? Panowie - nie ośmieszcie się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Najpopularniejszy na świecie jesienny długi płaszcz z paskiem nazywa się:
Sekrety kobiety. Czy wiesz, czym są te przedmioty? Panowie - nie ośmieszcie się
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE