W sobotę blokada stacji Orlenu w Lubuskim. Gdzie będą protesty? [LISTA]

2022-06-10 14:33
Lubuskie: W sobotę blokada stacji Orlenu. Gdzie będą protesty? [LISTA]
Autor: bielskotv/YouTube

W całej Polsce w sobotę odbędą się protesty kierowców na stacjach paliw Orlenu. Blokady będą miały miejsce także w Lubuskim. Z oficjalnej strony organizatora ogólnopolskiego protestu wynika, że w naszym regionie zablokowanych zostanie aż osiem konkretnych stacji. Które? W jakich godzinach? Szczegóły w tekście.

Na facebookowej grupie „Blokujemy Orlen” możemy przeczytać, że organizatorom protestów na stacjach paliw nie podoba się polityka Orlenu, który „mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw”. - Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy, jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację - czytamy.

- Protestujący mają zebrać się pod wybraną przez lokalnego organizatora akcji stacją paliw sieci Orlen, a następnie utworzyć "sztuczną" kolejkę do dystrybutorów aby przez określony czas blokować sprzedaż paliw. W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję – opisują sposób przeprowadzenia protestu, jego organizatorzy.

Wjechał na strzeżony przejazd kolejowy i uszkodził rogatkę

W sobotę blokada stacji Orlenu w Lubuskim. Na tych stacjach będą protesty

Według kalendarium protestów „Blokujemy Orlen” w Lubuskim odbędzie się osiem tego typu akcji w trzech miastach. Wszystkie w najbliższą sobotę 11 czerwca, w godzinach 16.00-18.00. Zablokowane zostaną stacje w:

  • Gorzów Wielkopolski- Stacja Orlen przy ulicy Złotego Smoka 1
  • Świebodzin - Stacja Orlen przy ulicy Wojska Polskiego 8
  • Zielona Góra - Stacje Orlen przy ulicach: Wrocławska 36a, Osiedle Pomorskie 5G, Sulechowska 40, Fabryczna 3, Wojska Polskiego 118, Wrocławska 36A.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE