To wkrótce będzie standard. Nowatorski zabieg w gorzowskim szpitalu

2022-04-27 16:16
gorzów szpital kardio 1
Autor: materiały szpitala Gorzów Lokalizacja miejsca na elektrodę to największa trudność podczas zabiegu.

Przeprowadzono pierwsze zabiegi nową metodą tak zwanej stymulacji pęczka Hisa. Dzięki tej technice serce pacjenta znowu pracuje jak u zdrowego człowieka. Pozwala jak najmniej ingerować w naturę.

Zdarzało się, że stara metoda stymulacji prowadziła do niewydolności serca. W nowej- elektroda nie jest umieszczana w komorze serca, ale w pęczku Hisa, który jest częścią układu przewodzącego impulsy elektryczne w sercu. Dzięki temu, jak tłumaczą fachowcy, mięsień kurczy się tak jak u zdrowego człowieka i można odtworzyć jego fizjologię.

gorzów szpital kardio 2
Autor: materiały szpitala Gorzów Takie zabiegi wkrótce będą codziennością.

Pierwsze zabiegi gorzowscy kardiolodzy wykonywali pod okiem specjalisty ze Śląskiego Centrum Chorób Serca. Lada moment ma to być już standardowa procedura lecznicza w gorzowskim szpitalu.

Zabiegi stymulacji pęczka Hisa były wykonywane w Stanach Zjednoczonych już w latach dwutysięcznych. W Polsce pojawiły się dopiero kilka lat temu, a wykonuje je kilkanaście ośrodków w kraju.

Warszawa jak Nowy Jork. Rusza program skanowania ulic

Co to za piosenka? Rozpoznaj piosenki po emotkach!

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł ma ta piosenka?
Jaka to piosenka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE