Sześć milionów złotych dla lubuskich szpitali na zakup niezbędnego sprzętu

i

Autor: mirkosajkov/pixabay.com Sześć milionów złotych dla lubuskich szpitali na zakup niezbędnego sprzętu

Sześć milionów złotych dla lubuskich szpitali. Wszystko w ramach walki z koronawirusem

2020-11-12 19:57

Sześć milionów złotych dla lubuskich szpitali. Wszystko w ramach walki z koronawirusem w regionie. O taką kwotę zostało zwiększone dofinansowanie dla placówek medycznych. Pieniądze przekazał zarząd województwa lubuskiego.

Aparaty EKG czy koncentratory tlenu. Lubuskie szpitale zostaną doposażone w niezbędny sprzęt, który ma pomóc w walce z koronawirusem. O 6 milionów złotych marszałek lubuski zwiększył dofinansowanie dla placówek medycznych. Chodzi o projekt "Lubuskie kontra wirus". Za dodatkowe 6 milionów złotych mają zostać kupione m.in. tomograf komputerowy, aparaty EKG, kardiomonitory, koncentratory tlenu, ssaki medyczne i pompy infuzyjne. Do tego lampy wiruso i bakteriobójcze.

Sprzęt ma trafić do szpitali w Drezdenku, Słubicach, Krośnie Odrzańskim, Ciborzu, Torzymiu, Zaborze i Sulechowie. Wsparcie otrzymają również wojewódzkie ośrodki medycyny pracy w Gorzowie i Zielonej Górze.

Tomograf komputerowy trafi do jednej z lubuskich placówek medycznych

i

Autor: Tomáš Vendiš/wikipedia.org Tomograf komputerowy trafi do jednej z lubuskich placówek medycznych

Od marca samorząd województwa przeznaczył na walkę z wirusem ponad 50 milionów złotych. Za te środki udało się zakupić sprzęt medyczny oraz środki ochrony dla lubuskich szpitali.

Na czym polega tomografia komputerowa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE