Świat: Ogromna tragedia w Senegalu. Wypadek dwóch autokarów. Dziesiątki zabitych!

2023-01-08 13:13
pilne
Autor: Eska

Do tragicznego w skutkach wypadku dwóch autokarów doszło na jednej z głównych dróg w Senegalu. Jest kilkadziesiąt osób zabitych! Więcej szczegółów w poniższym artykule.

Wszystko wydarzyło się nieopodal miejscowości Kaffrine w centralnej części Senegalu. - To jeden z najtragiczniejszych w skutkach wypadków komunikacyjnych w tym kraju w ostatnich latach - poinformowała agencja AFP i portal francuskiej telewizji France 24.

Jak wiemy, stan dróg w Afryce pozostawia wiele do życzenia. Do tego kierowcy jeżdżą jak chcą, więc liczne wypadki i kolizje są niestety codziennością. - Wiele osób, które prowadzą samochody, nigdy nie uczęszczało na kurs prawa jazdy, lecz kupiło swoje uprawnienia od skorumpowanych przedstawicieli lokalnych władz - powiadomiła AFP.

Jak czytamy w PAP, tylko w ubiegłym tygodniu co najmniej 14 osób zginęło, a 73 zostały ranne w zderzeniu dwóch autokarów w Wybrzeżu Kości Słoniowej, natomiast 18 osób poniosło śmierć w wypadku w północnej Nigerii.

W obliczu tej strasznej tragedii, prezydent Senegalu Macky Sall, zarządził w kraju trzydniową żałobę narodową począwszy od 9 stycznia. - W tym samym terminie odbędzie się międzyresortowa rada, która podejmie zdecydowane działania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i publicznego transportu pasażerskiego - napisał Sall na Twitterze.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE