Słubickie targowiska nieczynne! Trwają testy na koronawirusa, a w Gorzowie zaczyna ich brakować

2020-08-04 18:15
Słubcie bazar
Autor: Fotopolska/ Danuta B. Bazary w Słubicach nie dostępne dla sprzedających.

Przygraniczne bazary pod kontrolą sanepidu. W związku z tym, że u kilku handlowców wykryto groźny patogen, pozostali muszą zostać przebadani. Te miejsce mogą być ogniskami COVID-19. Kupują na nich nie tylko Polacy, ale także Niemcy.

W Słubicach działania służb sanitarnych mają potrwać do czwartku (6.08). Właściciele stoisk oraz ich pracownicy z trzech miejskich bazarów są poddawani badaniom. Zanim nie uzyskają wyników negatywnych nie wrócą do pracy. Burmistrz gminy zdecydował o zamknięciu targowisk.

We wtorek (4.08) pusto było na największym bazarze w Słubicach, w środę (5.08) nic nie kupimy na ryneczku "Pod Dębami". W czwartek z kolei nie dostępny będzie mały bazar przy ulicy Kopernika. Oprócz handlujących pod lupę wzięto także pracowników ochrony i osoby z administracji targowisk. Do pracy wrócą tylko po otrzymaniu ujemnego wyniku testu.

Gorzów szpital
Autor: materiały szpitala Gorzów Testów ubywa w gorzowskiej lecznicy.

Z kolei w szpitalu w Gorzowie wstrzymano do odwołania komercyjne czyli płatne badania na COVID- 19. Jak podała Agnieszka Wiśniewska, rzecznik lecznicy- powody nie są zależne od placówki.

Z kolei jak napisał na swoim Facebook'u Robert Surowiec, wiceprezes szpitala- zaczyna brakować testów. Na SOR-ze pacjenci dłużej czekają na wyniki, bo próbki wysyłane są do innych laboratoriów. Braki w Gorzowie wynikają z tego, że w ubiegłym tygodniu trzeba było przebadać cały oddział neurologii. Wtedy u jednej z pacjentek stwierdzono koronawirusa. Zdobycie testów nie jest takie proste, bo w Europie pojawia się druga fala zachorowań.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE