POLICJA

Sceny niczym z filmu akcji! Kontrterroryści i medycy w natarciu. Sprawdź jak wyglądały ekstremalne ćwiczenia lubuskich służb

2023-09-20 11:11

Mundurowi wszystkich pionów, strażacy oraz ratownicy medyczni i lekarze regularnie biorą udział w różnego rodzaju szkoleniach i ćwiczeniach mających na celu nie tylko sprawdzenie ich wiedzy i umiejetności, ale także przygotowanie ich na niespodziewane sytuacje. Takie też ćwiczenia odbyły się w Wędrzynie i trzeba przyznać - wyglądały imponująco!

Kontrterroryści pod ostrzałem wroga! Medycy próbują ratować pacjentów

Ostatnie ćwiczenia, w których wzięły udział lubuskie służby, polegały na udzieleniu przedszpitalnej pomocy medycznej w trudnych i niebezpiecznych warunkach bojowych. Scenariusze zakładały między innymi ratowanie rannych osób pod ostrzałem wroga, czy udzielanie pomocy nocą z wykorzystaniem noktowizji.

Ćwiczenia trwały dwa dni i składały się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. To właśnie praktyka wzbudziłą najwięcej emocji!

Mundurowi musieli zrealizować postawione przed nimi zadania bojowe, zadbać o bezpieczeństwo medyków i umożliwić im skuteczne działanie. Dzięki wykorzystaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także zaawansowanego sprzętu służącego do pozoracji medycznej, ćwiczenia wyglądały bardzo realistycznie. W tym roku dla uczestników przygotowano także zadania polegające na przeprowadzeniu zabiegów medycznych w warunkach nocnych. To wiązało się z koniecznością wykorzystania sprzętu noktowizyjnego - informuje Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz BOA, medycy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i z podmiotów prywatnych, przedstawiciele Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych w Lubińcu oraz Zarządu Yoshi Innovation, a także policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Widowiskowe ćwiczenia lubuskich służb - zobacz zdjęcia!

Sonda
Widziałeś/aś kiedyś policjantów w akcji?
Kontrterroryści w akcji. Tak rozbili fabrykę narkotyków w powiecie legnickim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE