Są medale i mały niedosyt. Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak na pudle IMP

2020-09-08 11:39
Bartosz Zmarzlik
Autor: Cyfrasport Bartosz Zmarzlik

Są medale, ale tego najważniejszego zabrakło.​ Żużlowcy Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak świetnie zaprezentowali się podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski i ze srebrnym i brązowym medalem wrócą do Gorzowa. Wygrał Maciej Janowski ze Sparty Wrocław.

Stalowcy rywalizację zaczęli nie najgorzej, choć swój pierwszy wyścig Zmarzlik przegrał z Maciejem Janowskim. Wpadkę i tylko 3 miejsce kapitan Stali zaliczył jeszcze w dwóch startach i o prawo walki o medale musiał ścigać się w biegu barażowym. W nim przyjechał drugi i zameldował się w finale. Za to Szymon Woźniak już po rundzie zasadniczej z 12 punktami zapewnił sobie finał. W nim rywalizowali jeszcze Janowski i Janusz Kołodziej. Zawodnik Sparty również w finale był nie do ugryzienia i Zmarzlik znowu musiał zadowolić się wicemistrzostwem Polski. Trzeci w gronie finalistów zawodnik Stali Krzysztof Kasprzak zdobył 3 punkty i zajął 16 miejsce.

Zawody w Lesznie stały na bardzo wysokim poziomie, a kibice mieli okazje zobaczyć świetne ściganie. Dla Macieja Janowskiego to drugi w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Pierwszy raz sięgnął po to trofeum pięć lat temu.

Rusza modernizacja stadionu w Płocku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE