Pędził 181 km/h w terenie zabudowanym! Przeszkodziła mu gorzowska grupa Speed

2021-02-16 16:26
gorzów policja kontrol
Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Jak informują policjanci od początku roku zatrzymali już niemal tyle praw jazdy, co w pierwszym kwartale 2020 roku. Z tego wynika, że więcej kierowców dociska pedał gazu, a to źle wróży. Warunki do jazdy są zdradliwe.

38-latek za szarżę na drodze wojewódzkiej nr 132 będzie tłumaczył się przed sądem. W poniedziałek (16.02) aż 13 kierowców straciło prawa jazdy. Policjanci pełnili służbę na trasie Kostrzyn-Gorzów.

Najbardziej zapadł im w pamięć 38-letni kierowca osobowego mercedesa. W terenie zabudowanym w zimowych warunkach jechał o 130 km/h za szybko! Tłumaczył się, że z żoną spieszy się na spotkanie. Kierowcy, którzy byli świadkami szalonej jazdy mężczyzny, mijając mundurowych bili im brawo.

38-latek pozbył się uprawnień na trzy miesiące, a jego sprawą zajmie się sąd. Tego dnia policjanci zatrzymali aż 13 praw jazdy za przekroczenie prędkości.

200 km/h kielecką obwodnicą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE