Od soboty łatwiej o punkty karne

2022-09-14 16:46
gorzów policja znicz 2
Autor: materiały Lubuska Policja

Kierowcy łamiący przepisy dostaną maksymalnie 15 zamiast 10 punktów. Do tego nie będzie można już wyzerować konta. Punkty będą obowiązywać przez 2 lata, a czas liczyć się będzie od momentu zapłacenia mandatu.

Uwaga kierowcy, w sobotę (17.09) wchodzą nowe przepisy ruchu drogowego​. Zdecydowanie łatwiej będzie zgromadzić 24 punkty karne, ale trudniej będzie się ich pozbyć. Najcięższe przewinienia będą kosztowały 15, a nie 10 punktów. Maksymalną karę można dostać za m.in.: wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, lub przejeździe rowerowym oraz bezpośrednio za nimi; nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu lub gdy na nie wchodzi; spowodowanie wypadku drogowego lub katastrofy w ruchu lądowym; przekroczenie prędkości o co najmniej 51 km/h.

Od soboty radykalnie zmieniają się przepisy. Punkty karne będą naliczane od momentu zapłacenia grzywny i będą aktywne przez okres 2 lat - mówi Marek Waraksa, szef gorzowskiej drogówki.

Zlikwidowano kursy, które pozwalają na wyzerowanie punktów karnych. Ich limit pozostał niezmieniony, czyli wynosi 24.

Jak dobrze znasz polskie kino lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym tak naprawdę chciał zajmować się Bolec, bohater filmu “Chłopaki nie płaczą” (2000)?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE