Lubuskie: Nie zgub się w lesie, a jeśli już to daj się znaleźć

2021-09-09 13:28
poszukiwania
Autor: foto. Lubuska Policja

Idąc do lasu zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Lubuska policja radzi i informuje co zrobić, aby podczas grzybobrania nie zgubić się i w razie potrzeby wezwać pomoc.

Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Najważniejsze to nie wchodzić do lasu samotnie. Jeśli już jednak musimy to warto mieć przy sobie telefon komórkowy oczywiście z naładowaną baterią. Powiadomienie rodziny , w którym miejscu będziemy też może pomóc w ewentualnych poszukiwaniach. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Warto ubrać elementy odblaskowe. Można też ubrać ciepłą odzież z elementami odblaskowymi tak, żeby w razie ewentualnych poszukiwań nocnych ułatwić służbą akcję poszukiwawczą. Radzi Marcin Maludy rzecznik lubuskiej policji.

Problem okazuje się wcale nie być błahy. Każdego roku lubuscy policjanci podejmują kilkadziesiąt akcji związanych z poszukiwaniem zaginionych grzybiarzy.

QUIZ. Proktolog, dermatolog… Czym zajmuje się ten lekarz? W połowie polegniesz

Pytanie 1 z 18
Dermatolog to lekarz zajmujący się:
ZAKAZ wstępu do autobusu i restauracji? A może ŁAPANKI na ulicach? Polacy ostro o SEGREGACJI. Komentery [WIDEO].
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE