Lubuskie: Deszczno, Bledzew i Stare Kurowo utworzą nowe miejsca w żłobkach

2021-03-24 16:47
Gorzów: Deszczno
Autor: deszczno.pl Taki obiekt powstanie w Ulimiu.

Nowe miejsca dla najmłodszych dzieci powstaną w podgorzowskich gminach. Samorządy otrzymały dofinansowanie z programu Maluch Plus. Łącznie w całym województwie skorzysta z niego 11 miejscowości, gdzie utworzonych będzie 400 miejsc w żłobkach.

Ponad sto miejsc dla maluchów w żłobkach w podgorzowskich gminach. Samorządy dostały na ich utworzenie prawie 3,5 miliona złotych z programu "Maluch plus". Miejsca pojawią się w Starym Kurowie, Bledzewie i Deszcznie, które w tym roku buduje w Ulimiu przedszkole i żłobek. Dla maluszków będą 72 miejsca.

Przetarg jest rozstrzygnięty, ponad 8 mln zł, a byliśmy przygotowani na 10 mln zł, także poniżej kosztorysu to poszło. Przekazanie placu budowy myślę, że nastąpi już w kwietniu, a termin realizacji to listopad - mówi Tadeusz Koper, sekretarz gminy Deszczno.

Gorzów: luw
Autor: SG Podpisanie umowy o dofinansowanie w ramach Malucha plus. Władysław Dajczak, wojewoda lubuski i Małgorzata Musiałowska, wójt gminy Bledzew.

Deszczno otrzymało ponad 2 miliony złotych. To już drugie dofinansowanie dla gminy z Malucha plus. Z kolei Bledzew uczestniczy w programie pierwszy raz.

Nowy żłobek powstanie w budynku po byłej szkole. Mamy już gotowy projekt, bardzo ładny, rodzinny, kolorowy z zagospodarowaniem terenu, placami zabaw i miejscami parkingowymi. Nie możemy się doczekać, kiedy ta placówka powstanie - mówi Małgorzata Musiałowska, wójt gminy.

Żłobek w Nowej Wsi na początek przyjmie 10-cioro dzieci. Na ten cel gmina otrzymała 330 tys. zł. W sumie rządowe pieniądze trafią do 11 lubuskich gmin. Ponad 12 mln zł pozwoli utworzyć 400 miejsc opieki dla dzieci do 3 roku życia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE