Gorzów: Wnioski o stypendia twórcze można składać do końca października

2020-10-15 14:51
Gorzów: stypendyści
Autor: Łukasz Kulczyński/www.gorzow.pl Tegoroczni stypendyści prezydenta Gorzowa

Od jednego do dwunastu tysięcy złotych. Na takie wsparcie ze strony miasta mogą liczyć twórcy. Wnioski o stypendia można składać do 31 października. Osoba ubiegająca się o wsparcie powinna przedstawić rekomendację wystawioną przez instytucje związane z kulturą, szkołę, uczelnię, związek twórczy, czy kogoś o niepodważalnym dorobku twórczym.

Jesteś twórcą - możesz zostać stypendystą prezydenta Gorzowa. Do końca października można składać wnioski o przyznanie wsparcia. Starać się o to mogą osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

Stypendia przyznawane są w dziedzinach takich jak: taniec, muzyka, film, teatr, literatura, sztuki wizualne i opieka nad zabytkami, a także osobom zajmującym się upowszechnianiem kultury, animacją i edukacją kulturalną, zarządzaniem kulturą oraz wspieraniem rozwoju kadr kultury. Do wniosku należy dołączyć rekomendację wystawioną przez instytucje związane z kulturą, szkołę, uczelnię, związek twórczy, czy osobę powszechnie uznaną za dokonania twórcze.

Stypendium może wynieść od 1 do 12 tys. złotych. W ubiegłym roku miasto wydało na ten cel 110 tys zł. Stypendia otrzymało 21 osób. Wniosek można złożyć osobiście w kancelarii głównej Urzędu Miasta lub przesłać pocztą. Szczegółowe informacje oraz formularze znajdziecie na stronie www.gorzow.pl.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE