Gorzów: Radni kasy nie dostali, bo dostało MZK

2022-04-28 14:28
Gorzów: sesja
Autor: SG Gorzowska Rada Miasta.

Na środowej sesji radni mieli przegłosować przekazanie dodatkowych pieniędzy na funkcjonowanie Rady Miasta. Chodziło o ponad 380 tys. zł głównie na diety rajców. Ostatecznie do tego nie doszło, bo w pilnej potrzebie jest MZK.

Radni nie dostali 380 tysięcy złotych, bo ważniejsza dla miasta okazała się pomoc MZK. Na środowej sesji (27.04) radni Gorzowa mieli zagłosować za przekazaniem dodatkowych pieniędzy na swoje diety. Sprawa budziła kontrowersje biorąc pod uwagę sytuację finansową miasta. Projekt uchwały został jednak zmieniony i kasa dla radnych wypadła. Dlaczego?

Były pewne kontrowersje wokół tej uchwały, ale najważniejsze było to, że pojawił się wniosek MZK o dodatkowe pieniądze na funkcjonowanie. Póki co przenieśliśmy pieniądze na działalność Miejskiego Zakładu Komunikacji - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Dotacja dla MZK wyniosła 900 tys. zł. Radni mogą jednak spać spokojnie, pieniądze na ich diety na razie w budżecie są. Sprawa przekazania radnym prawie 400 tys. zł została chwilowo odłożona w czasie, ale z pewnością jednak wróci.

Przypomnijmy - gorzowscy rajcy w listopadzie ubiegłego roku przyznali sobie podwyżki i to duże - od 60 do 85 procent.

QUIZ. Pamiętasz serial "Beverly Hills 90210"? Małe szanse na 10/10!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwiejszego. Jakim samochodem jeździł Dylan?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE