Gorzów: Pamiętajmy o bezpieczeństwie babć i dziadków

2022-01-21 13:25
gorzów policja
Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Z okazji dnia babci i dziadka podarujmy im bezpieczeństwo - proponuje gorzowska policja. Każda okazja w ciągu roku jest jednak dobra, żeby seniorom przypominać o podstawowych zasadach. Jak nie być okradzionym lub oszukanym?

Nie przekazujmy dużych kwot osobie, która do nas dzwoni i zapewnia nas, że jest osobą bliską. Najlepiej się rozłączyć się i zadzwonić do tego krewnego ze swojego telefonu, żeby się upewnić, że to on.

Starajmy się też nie wypłacać, nie trzymać w domu i nie nosić przy sobie dużych ilości gotówki. Jeżeli jednak taka operacja jest konieczna, to najlepiej mając przy sobie jakąś zaufaną osobę.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 21.01.2022

Nie zapominajmy również o metodach oszustów na hydraulika, policjanta, czy gazownię. Nie wpuszczajmy też do domu osób obcych. I w końcu, korzystając z internetu, nie otwierajmy wiadomości mailowych z nieznanych adresów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie gorzowskiej policji. Warto również uświadamiać seniorów, że zawsze jak mają wrażenie, że ktoś próbuje ich oszukać, to najlepiej od razu kontaktować się z policją.

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Ludzie "martwią" się, że przez występy w telewizji zaniedbam szkołę. Te komentarze są śmieszne, bo nie ma czym się martwić, ja naprawdę daję sobie radę ze szkołą. Mam dobre oceny. Kim jestem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE