Gorzów: Odbyło się przesłuchanie współorganizatorki strajku kobiet [AUDIO]

2021-01-20 15:31
Monika Drubkowska (pierwsza z lewej) zeznawała dziś w gorzowskiej komendzie.
Autor: Przemek Mazurek Monika Drubkowska (pierwsza z lewej) zeznawała dziś w gorzowskiej komendzie.

Taneczny protest w ramach strajku kobiet był nielegalny - oceniła gorzowska policja i Monice Drubkowskiej , działaczce LGBT postawiła zarzut naruszenia przepisów o zgromadzeniach. Grozi jej kara ograniczenia wolności lub kara grzywny. Nie zgadzamy się z zarzutami - komentuje Anna Synowiec, obrońca kobiety.

W środę (20.01) odbyło się jej półtoragodzinne przesłuchanie Moniki Drubkowskiej na komendzie policji. Znana gorzowska aktywistka zdaniem policji miała nie dopełnić formalności przy organizacji muzyczno-tanecznego happeningu, który w ramach strajku kobiet odbył się 3. listopada - wzięło w nim udział około 20 osób. 

- Nie zgadzamy się z tymi zarzutami - mówi Anna Synowiec, obrońca oskarżonej:

- Moja klientka złożyła obszerne wyjaśnienia i złożyliśmy wniosek o umorzenie postępowania bo zarzuty są bezpodstawne - dodaje mecenas Synowiec. Na razie nie wiadomo, czy policja przychyli się do tego wniosku. Postępowanie w tej sprawie jest dalej prowadzone.

Kierowca Audi postradał rozum! Gnał po drodze ekspresowej z prędkością 240 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE