Gorzów: Mieszkańcy powalczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

2020-09-01 16:55 Sebastian Górny
Gorzów: rowery
Autor: SG Gorzowianie walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Rusza II edycja akcji Rowerowa Stolica Polski. Wśród miast rywalizujących o ten tytuł jest Gorzów. Rok temu miasto zajęło trzecie miejsce. Jak będzie w tym roku? Wszystko zależy od mieszkańców. Kilometry dla Gorzowa można kręcić na całym świecie.

Gorzów stolicą Polski? Rowerową, dlaczego nie. Wszystko zależy od mieszkańców. We wtorek (1.09) rusza druga edycja ogólnopolskiej akcji. Rok temu w zabawie zajęliśmy trzecie miejsce. Ponad tysiąc gorzowian kręciło kilometry na rzecz miasta. Robili to wszędzie.

W ubiegłym roku gorzowianie kręcili je w Niemczech, Bośni, w Danii. Było to naprawdę ciekawe kiedy spojrzeliśmy na mapę ciepła gdzie już dla nas kręcono kilometry - Mówi Dawid Kuraszkiewicz z wydziału sportu, UM w Gorzowie.

Gorzów: rowery
Autor: SG Do udziału w zabawie zachęcają władze Gorzowa.

Wystarczy pobrać darmową aplikację Rowerowa Stolica Polski, zarejestrować się i już można kręcić kilometry dla miasta, dla samego siebie, albo swojej grupy. Poza rywalizacją miast przewidziano zmagania wewnętrzne. W Gorzowie powstało już 15 grup, które będą walczyły o palmę pierwszeństwa. Osobną kategorię stanowić będą szkoły.

Żeby zachęcić młodzież do jazdy na rowerze przygotowaliśmy 3 puchary dla trzech najlepszych szkół. Mamy nadzieję, że szkoły wezmą chętnie udział w tej rywalizacji - mówi Paweł Najdora z wydziału dróg, UM w Gorzowie.

Na osoby, które osiągną najlepsze wyniki czekają nagrody- koszulki, bidony i gadżety. Od września wsiadajcie na rowery i kręćcie kilometry. Zabawa trwa do końca miesiąca.