Gorzów: Mieszkańcy Chersonia i dzieci z ukraińskich sierocińców czekają na pomoc

2022-11-24 16:16
Gorzów: Victoria restauracja
Autor: SG Restauracja "Victoria", tu można przynosić dary.

W Gorzowie trwa zbiórka zimowej odzieży i drobnych mikołajkowych prezentów dla dzieci i dorosłych z Ukrainy. Dary można przynosić do restauracji Victoria, która mieści się przy ul. Chrobrego.

Macie w szafach zbędne czapki czy kurtki dziecięce? Przynieście je do restauracji Victoria przy ul. Chrobrego w Gorzowie. ​18 grudnia wyruszy transport humanitarny w kierunku Chersonia, czyli miasta, które wyzwolono spod rosyjskiej okupacji. Przyda się wszystko, co może uchronić przed mrozem dzieci i dorosłych. Głownie chodzi o odzież: ciepłe kurtki, szaliki, skarpetki, czy rękawiczki. Zbierane są również rzeczy na paczki na mikołajki dla maluchów, które trafiły do sierocińców w zachodniej Ukrainie.

Mamy zgłoszenia z domów dziecka z zachodniej Ukrainy, które opiekują się dziećmi ewakuowanymi z terenów walk. One są bez rodziców. Zbieramy dla nich kredki, zeszyciki, wszystko co można włożyć do takich paczek - mówi Viktoria Kornienko, organizatorka zbiórki.

Przypomnijmy: dary można przynosić do restauracji Victoria, która mieści się przy ul. Chrobrego. Trwa tam także zbiórka rzeczy, dla ukraińskich żołnierzy.

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE