Gorzów: Ekologiczne autobusy oczami dzieci

2021-08-16 15:03
Gorzów: solaris
Autor: Adrian Grycuk/wikimedia.org Autobus elektryczny marki Solaris.

Najmłodsi gorzowianie zdecydują jak będą wyglądały pierwsze elektryczne autobusy. Miasto zachęca do udziału w konkursie plastycznym dzieci z klas 1-3. Najlepsze prace zostaną wydrukowane na ogromnych naklejkach i znajdą się na elektrycznych Solarisach. Na uczestników czekają też atrakcyjne nagrody.

Ekologia na elektrycznych autobusach. Do końca sierpnia gorzowski magistrat czeka na prace plastyczne na konkurs „Chodź, pomaluj… eko-autobusy”. Udział mogą wziąć uczniowie klas 1-3. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Zadaniem dzieci jest stworzenie obrazków o tematyce ekologicznej. Komisja konkursowa we wrześniu wybierze 5 najlepszych prac. Zostaną one wydrukowane na wielkoformatowych naklejkach i pojawią się na pierwszych elektrycznych autobusach, które trafią do Gorzowa. Dodatkowo autorzy wybranych prac otrzymają nagrody: za pierwsze miejsce elektryczną hulajnogę, za drugie ipad, a za trzecią lokatę konsolę do gier. Autorzy którzy zajmą 4 i 5 miejsce otrzymają zestaw gadżetów. Ekologiczne obrazki trzeba wykonać na kartkach formatu A4 lub A3, kredkami, farbami, można zrobić też wycinanki.

Prace należy dostarczyć osobiście lub nadesłać pocztą na adres: Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., ul. Sikorskiego 5, 66-400 Gorzów Wlkp., z dopiskiem „Ekologia na autobusach – konkurs plastyczny”. Termin upływa 31 sierpnia. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na stronie miasta.​

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE