Gorzów: Dodatkowa kasa na budowę internatu dla CEZiB

2022-09-29 13:57
gorzów cezib internat
Autor: Fragles Dawny szpital zakaźny zmieni się w internat dla uczniów.

Radni zgodzili się przekazać 10 mln zł. To pozwoli rozstrzygnąć w październiku przetarg. Budowa internatu zajmie 2 lata.

Miasto dołoży 10 mln zł do budowy internatu przy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie. Na środowej (28.09) sesji radni zgodzili zabezpieczyć potrzebną kwotę nowym budżecie 2023. Pozwoli to jeszcze w październiku rozstrzygnąć przetarg. Po podpisaniu umowy firma będzie miała 24 miesiące na zrealizowanie inwestycji.

Ta inwestycja zamknie nam kwartał edukacyjny. Mamy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, które uzupełnione będzie o poradnię psychologiczno- pedagogiczną oraz o internat. Do tego buduje się kwartał kultury - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

gorzów cezib kłopot 1
Autor: materiały UM Gorzów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.

Pod koniec sierpnia zakończono nabór ofert na drugi przetarg na przebudowę internatu. Odpowiedział tylko gorzowski Gotech, który wycenił prace na 42 mln zł. W internacie mieszkać ma 83 uczniów. Powstanie także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Centrum Doradztwa Zawodowego. Inwestycję prowadzi spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Jak dobrze znasz polskie kino lat 2010-2019? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Skąd powraca do Polski Franciszek Kalina, bohater filmu "Pokłosie" (2012)?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE