Gorzów: Co powinno być zrealizowane z BO w twoim rejonie? Przyjdź i podyskutuj o tym

2021-05-31 13:46
Gorzów: budżet obywatelski
Autor: SG Ruszają spotkania dyskusyjne o Budżecie Obywatelskim 2022.

Pierwsze spotkanie zaplanowano 7 czerwca na Piaskach. Uczestniczyć w nich będzie mogło maksymalnie 50 osób. Mieszkańcy będą mogli wybrać zadania do realizacji w ich rejonach.

Ruszają spotkania z mieszkańcami w sprawie Budżetu Obywatelskiego 2022. Pierwsze zaplanowano 7 czerwca na Piaskach w szkole Podstawowej nr 21 na ul. Taczaka. Łącznie do 21 czerwca ma odbyć się dwanaście takich konsultacji: dziesięć w rejonach, a dwa ostatnie dotyczyć będą kategorii oświatowej i ogólnomiejskiej.

Na ten moment planujemy spotkania w szkołach, na które zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem może wejść do 50 osób, z czego pierwszeństwo będą mieli wnioskodawcy. Mieszkańcy na spotkaniu mogą się porozumieć lub zdecydować, że zadania będą szły pojedynczo pod głosowania - mówi Klaudia Jodłowska z gorzowskiego magistratu.

Po Piaskach przyjdzie czas na osiedle Staszica. 8 czerwca urzędnicy zaproszą gorzowian do zespołu szkół nr 16. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie miasta w zakładce budżet obywatelski. Może on jeszcze ulec zmianie, wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej. Na budżet obywatelski 2022 miasto przeznaczyło 7,5 mln zł, w tym na każdy rejon przypada prawie 470 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE