Gorzów: Bilety MZK pójdą w górę? W środę zdecydują o tym radni

2022-06-20 16:50
Gorzów: ul. Sikorskiego
Autor: SG

Prezydent Gorzowa chce, żeby bilet jednorazowy podrożał o złotówkę - z 3 do 4 zł. W górę pójdą też pozostałe przejazdówki. Chyba, że na podwyżki nie zgodzą się radni. A wielu uważa, że to pomysł chybiony.

Czy bilety na gorzowskie autobusy i tramwaje podrożeją? Dowiemy się tego już w środę (22.06). Jest projekt uchwały z nowymi cenami. Bilet jednorazowy ma kosztować 4 zł, zamiast 3, ulgowy 2 zł zamiast 1,5 zł. W górę pójdą też pozostałe w tym miesięczne. Za normalny trzeba będzie zapłacić 120, a za ulgowy 60 zł. Teraz to odpowiednio 92 i 46 zł. Zdaniem części radnych to zły pomysł.

Podwyżka spowoduje, że z komunikacji korzystać będzie jeszcze mniej mieszkańców - mówi Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna Gorzowa. - Zwiększenie ceny biletu do kwoty wyższej niż bilet postojowy jest automatycznym wepchnięciem ludzi do samochodów. W tym aspekcie ekonomia jeńców nie bierze. Nie przeskoczymy tego w żaden inny sposób, jak przez działania stymulujące rozwój komunikacji miejskiej.

Gorzów: radni
Autor: SG Sesja Rady Miasta już w środę.

Sprawą podwyżek cen biletów radni zajmą się na sesji 22 czerwca, początek o godzinie 14.

Z jakich miast pochodzą gwiazdy?

Pytanie 1 z 11
Gdzie mieszka Marcin Miller?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE