18 zastępów straży pożarnej gasi pożar w Długoszynie!

2021-08-13 16:56
Straż pożarna / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay

18 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, który w piątek wybuchł na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie niedaleko Sulęcina (Lubuskie). - Ogień pojawił się na dużej hałdzie odpadów - poinformował rzecznik lubuskiej PSP Dariusz Szymura.

Jak ocenił Szymura, choć pożar już nie rozprzestrzenia się, to dogaszenie tlącej się hałdy odpadów może zająć wiele godzin. Ustaleniem przyczyny pożaru po zakończeniu akcji zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa i policja.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło w piątek, około południa. Do działań skierowano zastępy ochotniczej i państwowej straży pożarnej oraz wojskową straż pożarną.

Na szczęście w pożarze nie ma osób poszkodowanych, nie objął on również budynków i hal znajdujących się na terenie zakładu. Walka z żywiołem nie jest jednak łatwa, gdyż na hałdzie jest składowanych wiele palnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne czy drewno. Panuje spore zadymienie

powiedział PAP Szymura.

Dodał, że w celu ograniczenia możliwości rozprzestrzenienia się ognia do pobliskiego lasu i szybszego zdławienia pożaru do działań skierowano także samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, które dokonały kilku zrzutów wody.

Policjanci eskortowali 10-latka na przeszczep serca

QUIZ. Zdrady u Mostowiaków w M jak miłość. Odpowiesz 8/10 nawet jak nie widziałeś żadnego odcinka!

Pytanie 1 z 10
Kim była pierwsza kochanka Marka Mostowiaka, Grażyna?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE