Nie skorzystasz, bo zepsuli. Zniszczone stacje naprawcze dla rowerzystów

2020-10-16 13:01 KaJot
Stacja naprawy rowerów na szlaku Green Velo w Elbląg
Autor: Urząd Miejski w Elblągu Stacja naprawy rowerów na szlaku Green Velo w Elbląg

Na niektórych miejscach odpoczynku stworzonych dla rowerzystów, w ramach szlaku Green Velo, można skorzystać ze stacji naprawczych dla naszych jednośladów. Te przydane urządzenia umożliwiają w razie potrzeby wykonanie najpotrzebniejszych napraw, od regulacji do wymiany opon. Niestety w ostatnim czasie wszystkie stacje padły łupem wandali.

Już po raz czwarty wandale niszczą nie tylko wspólne mienie, ale i uniemożliwiają rowerzystom przeprowadzenie koniecznych napraw. Wandale zniszczyli także do tej pory: elementy oznakowania nowych szlaków miejskich, ławkę solarną mającą służyć do ładowania telefonów (na Bulwarze Zygmunta Augusta), dwa automaty do wydawania karmy dla ptaków w Parku Traugutta. Wszystkie zniszczenia zostały naprawione lub uzupełnione. Koszty napraw są niemałe, a pieniądze wydane na ich usunięcie można by przeznaczyć na inne cele, służące mieszkańcom i turystom.

Elblążanie, prosimy Was o pomoc i reagowanie. Informujcie Policję lub Straż Miejską jeżeli widzicie przypadki dewastacji miejskiej infrastruktury!

W Elblągu na trasie Green Velo są trzy stacje naprawy rowerów - przy ul. Stawidłowej, przy ul. Kościuszki oraz w Bażantarni.

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.