Najwytrwalsi z medalami. Marszobiegi na orientację w Parku Modrzewie zakończone

2022-09-29 16:23
Elbląskie biegi na orientację
Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu

Ponad 700 zawodników wzięło udział w marszobiegach na orientację w Parku Modrzewie, które były organizowane od kwietnia do września br. w ramach projektu „Rodzinne Gry Parkowe” Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg.

Projekt pn. „Rodzinne Gry Parkowe” zakładał realizację cyklicznych zawodów w marszobiegach na orientację w Parku Modrzewie. Pierwsza impreza pod tym hasłem odbyła się w kwietniu br., a ostatnia w minioną niedzielę (25.09).

Podczas zawodów, które organizowane były w niedzielne popołudnia (w wakacje dwie edycje odbyły się w soboty), chętni rywalizowali na jednej z trzech tras do wyboru:

• łatwej - do odnalezienia było 12 punktów kontrolnych,

• trudnej - 20 punktów kontrolnych

• rodzinnej/drużynowej - 12 punktów kontrolnych.

Start w marszobiegach na orientację w Parku Modrzewie był doskonałym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu. Tę dyscyplinę sportu można uprawiać w każdy wieku. To świetna propozycja dla osób, które chcą wyczynowo trenować, a także dla tych, którzy cenią sobie aktywność na świeżym powietrzu. Udział w zawodach był bezpłatny.

Jak się okazało, zainteresowanie uczestnictwem w tej rywalizacji było duże. W siedmiu edycjach „Rodzinnych Gier Parkowych” wzięło udział w sumie ponad 700 osób.

Ostatnia, finałowa runda odbyła się w niedzielę, 25 września, przy pięknej, jesiennej pogodzie. Zgromadziła nie tylko biegaczy na orientację, ale również kibiców w postaci rodziców i dziadków, którzy dopingowali swoich najbliższych. Zawody przebiegały w bardzo miłej i sportowej atmosferze, którą stworzyła najlepsza działaczka EKO Gryf Elbląg Janina Banach.

W niedzielę podsumowano cały cykl. Na najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej czekały statuetki, a dla najwytrwalszych pamiątkowy medal – by go zdobyć, trzeba było wziąć udział w minimum czterech zawodach. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas.

Aktualne informacje o zawodach w biegach na orientację, które są organizowane w Elblągu i okolicach, można znaleźć na stronie internetowej EKO Gryf Elbląg – www.ekogryf.pl.

Projekt „Rodzinne Gry Parkowe w Parku Modrzewie” realizowany był w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg 2021/2022.

Organizatorami zawodów byli: Elbląski Klub Orienteeringu Gryf przy Klubie Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód oraz Urząd Miejski w Elblągu.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej

Kategoria łatwa:

1. Marek Jasiulewicz

2. Adam Banasiak

3. Mikołaj Turlej

Kategoria trudna

1. Sławomir Jakszewicz

2. Jakub Nazim

3. Igor Jacewicz

Kategoria rodzinna

1. Rodzina Czerkawskich: Lucyna, Piotr, Ksawery i Iga

2. Rodzina Jasiulewiczów: Marta i Zosia

3. Rodzinach Borzęckich: Mateusz, Krzysztof i Agatka

3. Rodzina J. Szczęśniaków: Tomasz, Anna, Staś i Witek

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE