Wspaniałe stulecie ZNIKA z anteny TVP1. Znamy powód tej decyzji

2022-10-03 13:34 Adrian Rybak
Wspaniałe Stulecie
Autor: Materiały TVP

Wspaniałe stulecie już wkrótce pożegna się ze swoimi widzami. Niespodziewanie Telewizja Polska postanowiła zakończyć powtórkową emisję słynnego tureckiego serialu. Ostatni odcinek zobaczymy 19 października. Fani są ciekawi, dlaczego TVP przerwie emisję serialu? Mamy wyjaśnienie tej decyzji stacji.

Wspaniałe stulecie sprawiło, że polscy widzowie pokochali tureckie produkcje. Nikt nie spodziewał się, że kostiumowa telenowela o sułtanie mogłaby zdobyć tak dużą popularność. Z tego powodu Telewizja Polska postanowiła wyemitować serial jeszcze raz. Od kilku miesięcy fani Wspaniałego stulecia ponownie śledzili losy swoich ulubionych bohaterów. Odcinki pokazywane były od poniedziałku do piątku o godzinie 14:00 na antenie pierwszego kanału Telewizji Polskiej. Niestety nie obejrzą wszystkich sezonów. 20 października w paśmie Wspaniałego stulecia pojawi się nowa propozycja. Dlaczego? Zapytaliśmy o to przedstawicielkę TVP.

ZOBACZ TAKŻE: Tureckie seriale, które podbiły serca Polaków. Przypominamy największe hity

AKTUALIZACJA 20.10.2022: Serial "Wspaniałe stulecie" nie zniknie jednak z ramówki TVP. W czwartek 20 października stacja rozpocznie emisję 3. sezonu serialu. Tytuł miał zostać zastąpiony przez telenowelę "Dziedzictwo", która pojawi się w ramówce Telewizji Polskiej, ale dopiero po 4. sezonie "Wspaniałego Stulecia". O wszelkich zmianach będziemy informować na naszej stronie.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Wspaniałe stulecie - dlaczego TVP przerywa emisję?

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicielki TVP, stacja postanowiła emitować powtórki Wspaniałego stulecia do końca drugiego sezonu. Oznacza to, że widzowie zobaczą jedynie połowę serialu, który składa się z czterech części. Zamiast dobrze znanego fanom tureckich seriali tytułu TVP wyemituje nową produkcję. Od 20 października w TVP1 pokazywana będzie telenowela Dziedzictwo.

ZOBACZ TAKŻE: Dziedzictwo - ile odcinków ma nowy turecki serial TVP? Kto pojawi się w obsadzie?

Dziedzictwo - o czym jest serial?

Dziedzictwo opowiada historię Yamana Kırımlı, bogatego i charyzmatycznego biznesmena, oraz Seher Kerimoğlu, która wiedzie niewinne i skromne życie. Zarówno Yaman, jak i Seher dbają o swojego siostrzeńca Yusuf. Chłopiec niedawno stracił matka, siostrę Sehera, z którą rodzeństwo nie rozmawiało, odkąd ta wyszła za mąż bez zgody ojca. Yaman jest bardzo bogatym człowiekiem z Krymu, ale nie może pozbyć się skutków trudnych dni, jakie przeżył w przeszłości. Yaman, który ma dwóch starszych braci, nigdy nie wybaczył matce, która ich opuściła i uciekła z innym mężczyzną. Po tej sytuacji Yaman Kırımlı nienawidzi kobiet i nie ufa żadnej z nich. Yaman chce wychować swojego siostrzeńca Yusufa na silną i bezwzględną osobę, podczas gdy Seher chce zabrać swojego siostrzeńca i wychować go jako część dziedzictwa swojej siostry i ojca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE