Piotr Zelt / Arnold / Arni / Arnie

i

Autor: AKPA

Pamiętacie Arniego z 13 posterunku? Co dzisiaj robi Piotr Zelt?

2022-06-28 16:25

Sceny z sitcomu "13 posterunek" potrafią bawić nawet dziś. Wszyscy z uśmiechem na ustach wspominamy szalone przygody, które działy się na warszawskim komisariacie. Jedną z barwnych postaci, którą szczególnie pokochali fani serialu był Arnold. Co dzisiaj robi aktor, który wcielał się w tego bohatera?

Piotr Zelt wystąpił w wielu znakomitych produkcjach i wielokrotnie pojawiał się na ekranie, ale największą popularność przyniosła mu rola w kultowym "13 posterunku". Wcielił się w rolę Arniego - czyli miłośnika Schwarzeneggera, który nieśmiało podkochiwał się w serialowej Kasi. Bohater był również znany z tego, że do pracy przychodził z kanapkami, które zrobiła mu mama. Aktor w jednym z wywiadów podzielił się wspomnieniami, że rola Arniego niestety bardzo go zaszufladkowała i przez długi czas nie dostawał nowych ról ze względu na swój udział w popularnych sitcomie. Później jednak udało mu się wystąpić w kilku projektach i rozpocząć regularną pracę na planie. Dzisiaj aktorstwo nie jest jednak głównym zajęciem Zelta. Nie uwierzycie czym zajmuje się aktor!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pamiętacie "Śpiewające fortepiany"? Co dzisiaj robi Rudi Schuberth?

Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7

Co dzisiaj robi Piotr Zelt?

Piotr Zelt w czasie pandemii postanowił ukończyć odpowiednie kursy i zostać instruktorem narciarskim. Taką informacją pochwalił się na swoim Instagramie, kiedy udostępnił zdjęcie swojego indeksu szkoleń i praktyk w sportach śnieżnych. Poza jazdą na nartach, realizuje się również w innych dyscyplinach. Aktor osiąga niesamowite wyniki na rowerze szosowym i z każdym kolejnym sezonem próbuje pokonywać swój rekord. Sam wspomina, że pozwala mu to dbać nie tylko o formę, ale przede wszystkim o umysł i efektywność zawodową. Artysta należy do grupy BIKE EXPO Narodowy Team. Poza rowerem doskonale odnajduje się na desce z żaglem oraz grze w hokeja. Zelt jednak nie porzucił całkowicie aktorstwa. Od 2021 r. widzowie mogli go zobaczyć m.in. w roli Karola w serialu "Przyjaciółki".

Sonda
Twój ulubiony bohater z 13 posterunku, to...

Piotr Zelt - w jakich filmach i serialach zagrał?

Aktor debiutował w 1991 r. w jednej ze sztuk Williama Shakespeare’a na scenie łódzkiego Teatru Studyjnego '83 im. Juliana Tuwima. Słynną "filmówkę" skończył dopiero rok później. Po szkole grywał głównie w teatrach warszawskich, m.in. w Dramatycznym, Bajce, Komedia i Atlantis. Pierwszy ekranowy występ zaliczył w 1992 r. w serialu "Kuchnia Polska". Później mogliśmy go oglądać w takich produkcjach jak: Szamanka, Tato, Show, Kiler, Tygrysach Europy, Szpilkach na Giewoncie i oczywiście w 13 posterunku. Aktor wielokrotnie użyczał również swojego głosu i dubbingował wiele popularnych tytułów - m.in. Flinstonowie, Nowy Scooby Doo, Inspektor Gadżet, Power Rangers, Maska, czy Gwiezdne Wojny i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.