Pamiętacie "Śpiewające fortepiany"? Co dzisiaj robi Rudi Schuberth?

2022-01-19 11:12 Leon Pietrzak
Śpiewające fortepiany / Rudi Schuberth
Autor: Fotek/Reporter

Pamiętacie "Śpiewające fortepiany"? Program rozrywkowy bił rekordy oglądalności na TVP2. W muzycznym pojedynku mogliśmy oglądać wiele polskich gwiazd, znanych aktorów, a nawet sportowców i polityków. W roli charyzmatycznego prowadzącego podziwialiśmy Rudiego Schubertha. Co dzisiaj robi znany prezenter?

Śpiewające fortepiany to popularny program rozrywkowy, który w Polsce był emitowany w latach 2001-2005 na antenie TVP2. Muzyczne show było oparte na irlandzkim formacie The Lyrics Band. Program łącznie doczekał się 115 odcinków i 10 sezonów! Swój debiut zaliczył 26 lutego w 2001 roku. Właśnie wtedy został pokazany pierwszy odcinek "Śpiewających fortepianów". W programie brały udział dwie 3-osobowe drużyny, których kapitanami byli pianiści Czesław Majewski i Janusz Tylman. Pozostali uczestnicy to gwiazdy polskiej estrady, aktorzy, radiowcy, sportowcy, a nawet politycy. Za fortepianową klawiaturą mógł usiąść dosłownie każdy. Muzyczne show polegało głównie na odgadywaniu piosenek po fragmencie tekstu bądź muzyki. Śpiewano również piosenki związane z wyświetlonymi obrazkami na ekranie. Całe telewizyjne widowisko prowadził charyzmatyczny Rudi Schuberth, bez którego nie wyobrażamy sobie tego programu. Czym się dzisiaj zajmuje prowadzący?

Wszyscy znają ten HIT [What You Say] Kto był pierwszy? | ESKA XD - Ale to już było! #39

Co dzisiaj robi Rudi Schuberth?

Rudi Schuberth to polski satyryk, aktor, prezenter telewizyjny oraz piosenkarz i autor wielu znanych tekstów. Napisał takie piosenki jak "Monika, dziewczyna ratownika", czy "Córka rybaka". Współpracował również z popularnym kabaretem Tey, a poza "Śpiewającymi fortepianami" prowadził program "Rekiny kart", "Zgadula" i zasiadał w jury "Jak oni śpiewają". Rudi Schuberth ma żonę i córkę. W 2006 roku poinformował media, że jest chory na cukrzycę. Nie tak dawno pochwalił się również wysokością swojej emerytury, która wynosi ok. 1200 złotych. Jednak to nie jest jego główne źródło dochodu. Od wielu lat prowadzi własny biznes agroturystyczny na Kaszubach. Ma 4 domy, prywatne stawy do wędkowania i hodowlę danieli.

Sonda
Czy oglądałeś/oglądałaś program "Śpiewające fortepiany"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE