Netflix: współdzielenie kont w Polsce. Ile kosztuje dodatkowy profil i kto musi zapłacić?

i

Autor: Pixabay Netflix: współdzielenie kont w Polsce. Ile kosztuje dodatkowy profil i kto musi zapłacić?

Netflix

Netflix wprowadza opłaty za współdzielenie kont. Ile zapłacimy w Polsce?

2023-05-24 15:09

Stało się – walka Netfliksa ze współdzieleniem kont dotarła do Polski. Wyjaśniamy kto, ile i w jakich okolicznościach będzie musiał zapłacić za dzielenie się kontem z rodziną i znajomymi. Jak prezentuje się obecny cennik pakietów?

Netflix – współdzielenie konta płatne również w Polsce. Proceder, którym straszono nas od dawna, dotarł wreszcie do Polski. Użytkownicy serwisu, którzy dotąd dzielili się jednym kontem Netflix, zmuszeni będą dopłacić za każdy kolejny profil. Na czym to polega i kogo dotyczy? Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej.

Netflix – opłaty za współdzielenie kont. Jaka cena w Polsce i kto musi zapłacić?

We wtorek 23 maja 2023 roku polski oddział Netfliksa postanowił przypomnieć swoim użytkownikom, iż ich konto przeznaczone jest wyłącznie do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Na Twitterze ogłoszono nawet wprowadzenie nowych funkcjonalności, które sprawią, że zarządzanie kontem stanie się jeszcze łatwiejsze. Cóż, użytkownicy są nieco innego zdania, gdyż oznacza to dla nich konieczność potwierdzenia, że każdy profil przypisany do określonego konta faktycznie spełnia odpowiednie wymogi. Co zatem z tymi, którzy współdzielą z nami Netfliksa, a z nami nie mieszkają? Opcje są dwie.

Po pierwsze – takie osoby mogą przenieść swój profil na oddzielne konto, które od teraz będą opłacać samodzielnie. To w praktyce oznacza po prostu zakończenie współdzielenia konta. Druga z opcji zakłada zachowanie status quo za dodatkową opłatą, która wynosi 9,99 zł od jednego “nadprogramowego” profilu, tj. z innego gospodarstwa domowego. Co jednak istotne – nie dotyczy to najtańszej, podstawnej oferty Netfliksa. Oferty Standard i Premium również obwarowane są ograniczeniami. Cennik i “rozkład jazdy” pakietów prezentuje się obecnie następująco:

  • Podstawowy (cena: 29 zł za miesiąc) – bez możliwości dodatkowego współdzielenia konta;
  • Standard (cena: 43 zł za miesiąc) – współdzielenie konta z maksymalnie jedną osobą za 9,99 zł miesięcznie;
  • Premium (cena: 60 zł za miesiąc) – współdzielenie konta z maksymalnie dwiema osobami za 9,99 zł miesięcznie.

Netflix – jak współdzielić konto po wprowadzeniu opłat?

Żeby nie było tak łatwo (wbrew temu, co twierdzi Netflix), aby współdzielić konto, musimy przejść przez odpowiedni proces. Za całość pakietu (łącznie z dopłatami za kolejne profile) płaci jedna osoba – ta, która konto założyła. Musi ona najpierw zakupić dodatkowy profil, a następnie zaprosić do niego swojego “pasożyta”, który zmuszony będzie zabezpieczyć swój kawałek konta hasłem.

Sonda
Netflix - zamierzasz dalej korzystać z platformy po wprowadzeniu nowych zasad?

Netflix – internauci komentują walkę ze współdzieleniem kont

Jak można było się spodziewać – internet przemówił i nie jest ani trochę zadowolony ze zmian wprowadzonych przez Netfliksa. W social mediach aż roi się od negatywnych komentarzy (a nawet żartów o nadciągającym “Netflix Plus”). Niektórzy podkreślili zresztą, że obecnie za cenę pakietu Netfliksa wykupić można dostęp do dwóch innych platform (Viaplay to koszt zaledwie 15 zł, a SkyShowtime, promocyjnie, 12,49 zł za miesiąc). Dla dodatkowego podkreślenia kontrastu – roczny dostęp do Amazon Prime Video kosztuje obecnie mniej niż miesiąc pakietu Premium na Netfliksie.

Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE