Monopoly

i

Autor: Bartlomiej Magierowski/East News Monopoly - powstanie film na podstawie gry.

Zapowiedzi

Monopoly - powstanie film na podstawie słynnej gry. Barbie rozpoczęła nową modę?

2023-08-04 14:24

Barbie stała się prawdziwym fenomenem społecznym oraz jednym z najgłośniejszych filmów ostatnich lat. Z tego powodu pojawiło się wiele pomysłów przeniesienia na wielki ekran innych zabawek i gier. Okazuje się, że powstanie filmowa wersja słynnej gry planszowej Monopoly! Co wiadomo o nadchodzącej produkcji?

Premiera Barbie była prawdziwym świętem. Okazało się, że stworzenie filmu o zabawce, która była częścią dzieciństwa milionów osób na całym świecie, była strzałem w dziesiątkę. Wiemy już, że takich ekranizacji powstanie więcej. Firma Mattel, która stworzyła lalkę Barbie oraz współpracowała przy produkcji filmu, zapowiedziała już, że powstanie film o lalce Polly Pocket. To jednak nie koniec. Inne przedsiębiorstwo zapowiedziało ekranizację popularnej zabawki. Lions Gate Entertainment planuje nakręcić film na podstawie Monopoly, jednej z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Co wiadomo na ten temat? Czy Monopoly powtórzy sukces Barbie?

“Barbie”, czyli co jest nie tak z naszym światem? (RECENZJA)

Jak nakręcono BARBIE? Kulisy i ciekawostki z filmu | To Się Kręci #20

Monopoly - co wiemy o filmie?

Prawa do realizacji filmu o Monopoly wytwórnia Lions Gate Entertainment kupiła od przedsiębiorstwa Hasbro, które stworzyło tę grę planszową. Hasbro, podobnie jak Mattel, ma być zaangażowane w produkcję. Na ten moment nie wiadomo, kto wyreżyseruje film, ani kto w nim zagra.

Monopoly - co to za gra?

Monopoly to gra o kapitalizmie i przedsiębiorczości. Zadaniem zawodników jest wzbogacanie poprzez kupowanie nowych posiadłości. Podczas każdego okrążenia pionkiem, można kupić dom lub hotel na każdym polu, na którym uczestnik zatrzymuje się po rzuceniu kostką. Pieniądze zarabia się poprzez przyjmowanie czynszu od innych uczestników, którzy stają na terenie posiadanym przez konkurenta.