Miłość i medycyna odc. 1, 2, 3, 4: Bjorn dowiaduje się od Suzanne, że Erik ma romans z Niną Neergaard. Lis zaprasza chłopców na nielegalne przyjęcie

2021-04-27 8:29 kg
Pielęgniarki i pielęgniarze
Autor: materiały TVP

W poniedziałek 26 kwietnia 2021 roku na antenie Telewizji Polskiej zadebiutuje nowy duński serial, za którego reżyserię odpowiada Roni Ezra. W głównych rolach w produkcji występują: Molly Blixt Egelind, Jesper Groth, Mikkel Hilgart oraz Anna Stokholm. Odcinki będą emitowane od poniedziałku do czwartku, o godzinie 21:50 w TVP2. Co wydarzy się w pierwszych odcinkach serialu?

Miłość i medycyna odc. 1, 2, 3, 4. Miłość, choroba, zdrowie i lęk przed egzaminami w duńskim szpitalu w latach 50-tych. Erik i Anna są jednymi z pierwszych, którzy zostali przyjęci do szkoły pielęgniarskiej, w której mężczyźni i kobiety szkolą się razem. Ze względu na brak wyszkolonych pielęgniarek, rząd duński podejmuje próbną decyzję, że mężczyzna może pracować jako pielęgniarka. Mężczyznom nie jest łatwo zostać przyjętym na stanowisko pielęgniarki w środowisku pracy, w którym panują staromodne hierarchie i surowa, dyscyplinarna etyka pracy.

Tureckie seriale, których nie było w Polsce

Miłość i medycyna - odcinek 1

Rok 1952. W powojennej Danii odczuwa się poważny brak pielęgniarek. W tej sytuacji przełożona pielęgniarek postanawia do przyszpitalnej szkoły przyjmować także mężczyzn. Pomysł ten budzi mieszane uczucia. Uczennice, w tym wiejska dziewczyna Suzanne oraz córka fabrykanta Anna, są podekscytowane tą perspektywą, ale lekarze, a zwłaszcza ordynator oddziału Bent Neergaard, sprzeciwiają temu eksperymentowi. Na początku roku szkolnego w szpitalu Fredenslund zjawia się młody żołnierz, Erik, i prosi Margrethe, żeby dopisała go do już zamkniętej listy uczniów. Przez wzgląd na przyjaźń z matką chłopaka, ta zgadza się, chociaż wie, że każda wpadka może skutkować zakończeniem eksperymentu. Erik bardzo prędko popada w kłopoty: łamie przepisy, żeby spełnić życzenie pacjenta, ale przede wszystkim nie uczy się anatomii, bo nie stać go na podręczniki.

Miłość i medycyna - odcinek 2

Po raz kolejny po dyżurze chłopców zostają znalezione brudne narzędzia. Erik i Bjorn o niechlujstwo i roztargnienie podejrzewają klasowego mózgowca, Petera, ten jednak kategorycznie zaprzecza. Z kłopotów uczniów - mężczyzn cieszy się Bent Neergaard. Do czasu. Margrethe uświadamia mu bowiem, że zła opinia może kosztować szpital dotację, jaką zamierza przyznać przemysłowy koncern, a większość pieniędzy miało być na sfinansowanie badań naukowych ordynatora. Tuż przez wizytą delegata koncernu, Bent poznaje prawdziwą przyczynę pojawiania się brudnych narzędzi. Pierwsza pacjentka, jaka zostaje przydzielona Annie, jest osobą jej znaną i to z nie najlepszej strony. Dziewczynie jednak niezręcznie byłoby prosić o zmianę przydziału.

Miłość i medycyna - odcinek 3

W Danii wybucha epidemia choroby Heinego - Mediny. Jak wszystkie szpitale, Fredenslund przeżywa oblężenie. Kierownictwo szkoły prosi uczniów o pomoc. Erik ma pomagać pani Neergaard, żonie ordynatora, która ręcznie wentyluje 12 - letnią dziewczynkę, ale presja psychiczna okazuje się zbyt wielka. Po śmierci pacjenta, swojego rówieśnika, Bjorn wyznaje Suzanne, jak wiele ominęłoby go w życiu, gdyby teraz umarł. Anna opiekuje się pacjentem z urazem sportowym, a nie chorym na polio. Odkrywa, że podstarzały lowelas ma także inną, wstydliwą dolegliwość.

Miłość i medycyna - odcinek 4

Młoda dziewczyna, która podczas wojny była kochanką niemieckiego żołnierza, wzbudza bardzo silne emocje, a nawet wrogość. Anna staje w jej obronie. Bjorn zauważa, że Erik ściągał na sprawdzianie. Kiedy dowiaduje się od Suzanne, że Erik ma romans z Niną Neergaard, postanawia odbyć poważną rozmowę z przyjacielem. Tymczasem Erik przy pomocy Niny doprowadza do ponownego zbadania małego Hansa i ujawnienia prawdziwej przyczyny jego obrażeń. Lis zaprasza chłopców na nielegalne przyjęcie w żeńskiej części internatu.

NAJNOWSZE