Matylda

i

Autor: TVP

Polskie seriale

"Matylda" - walka na śmierć i życie w ostatnim odcinku! Szokujący finał serialu

2024-05-24 17:05

"Matylda" to serial, który podbił serca Polaków. W każdą niedzielę wieczorem tłum widzów zasiada przed ekrany telewizorów. Przed nami ostatnim odcinek, który z pewnością będzie miał rekordową oglądalność. Nie bez powodu, ponieważ nie zabraknie w nim emocji. Fani będą oglądali finał w napięciu do samego końca! Co się wydarzy?

"Matylda" to polski serial, który stał się hitem. W ostatnim czasie produkcje Telewizji Polskiej okazują się strzałem w dziesiątkę. Ta propozycja cieszy się jednak wyjątkowym zainteresowaniem. Za nami już 12 odcinków i każdy z nich zaskakiwał niespodziewanymi zwrotami akcji. Czas na kolejny, ostatni epizod. 26 maja 2024 na antenie TVP1 pojawi się 13. odcinek "Matyldy" i gwarantujemy, że tym razem też nie zabraknie emocji. Przypominamy, że 12. odcinek zakończył się szczęśliwie. U Różańskich doszło do wzruszającego spotkania Tadeusza, Wandy i Matyldy Bilińskich. Po wielu latach rozłąki wszyscy troje wreszcie mogą sobie w końcu paść w ramiona i cieszyć swoją obecnością. Co wydarzy się dalej? Nie będzie tak kolorowo! Oto streszczenie wielkiego finału "Matyldy".

Kamil Szeptycki gra przystojnego doktora w serialu "Matylda". To trzeba wiedzieć o aktorze!

"ABSOLUTNI DEBIUTANCI: Nina Lewandowska i Kamila Tarabura o pracy nad nietypowym polskim serialem"

"Matylda" - streszczenie ostatniego odcinka

Matyldę dręczą koszmary senne, a fizycznie również nie czuje się dobrze. Ma jednak przy sobie matkę i dostaje też list od prawnika potwierdzający, że jest osobą wolną i może dysponować swoim losem. Tymczasem Rubin, który stracił jedno oko, próbuje zachowywać się tak jakby nic się nie stało. W restauracji w Lublinie widać, że powoli traci wpływy i jest lekceważony przez obsługę. Na domiar złego Izabella postanawia uciec od niego razem z Urszulką. W powozie czeka na nią Adam Różański. Rubin nie może udać się w pogoń za nimi, bo jego pojazd ma awarię. Z kolei Tadeusz Biliński ukrywa się w lesie, gdyż jest nadal poszukiwany przez policję, a za jego schwytanie wyznaczona jest wysoka nagroda. Matylda i Wanda odwiedzają go i snują plany o wyjeździe. Robert jest gotowy jechać razem z nimi. Matylda czuje się coraz gorzej. Rubin, który przyjeżdża namówić ją do powrotu do pałacu, jest świadkiem jej słabości i daje mu to do myślenia. Robert także zaczyna się domyślać, że Matylda jest w ciąży, ale ona nie jest gotowa do rozmowy na ten temat. Ada wraca do pracy u Różańskich i dostaje list od Wichra. Jeremi pisze, że został oszukany przez Zbycha, ale mimo to wyprawia się do Ameryki. Dochodzi w końcu do ślubu Aleksandry z Sokołowem. Wśród weselnych gości nie ma Adama i Izabelli, którzy urządzają się w Warszawie. Matylda zdradza Robertowi, że spodziewa się dziecka, ale nie będzie to jego dziecko. Boden reaguje na tę wiadomość bardzo emocjonalnie, zawiedziona Matylda postanawia opuścić dwór w Brzezinie. Rubin robi zasadzkę na Izabellę i Adama i uprowadza ich z Warszawy. Boden uświadamia sobie, że mimo wszystko kocha Matyldę i rozpoczyna jej poszukiwania. Tak trafia do Bilińskiego i niechcący zdradza mu, że jego córka jest ofiarą gwałtu. Robert znajduje Matyldę na stacji w Lublinie i prosi o wybaczenie. Wanda opowiada Matyldzie historię waśni pomiędzy jej ojcem i Rubinem, która doprowadziła do tylu tragedii. Tymczasem Biliński zasadza się na powóz Rubina, w którym jadą również Adam i Izabella. W lesie wywiązuje się walka, w której przypadkowy strzał trafia Izabellę. Adam każe wezwać do niej Bodena. Biliński i Rubin toczą ze sobą walkę na śmierć i życie.

"Matylda" - obsada

W tytułową Matyldę wciela się Maria Kowalska. Oprócz niej na małym ekranie możemy zobaczyć między innymi Małgorzatę Buczkowską, Jędrzeja Hycnara, Ireneusza Czopa, Dariusza Chojnackiego, Mirosława Haniszewskiego, Kamila Szeptyckiego, Anitę Szepelską oraz Urszulę Grabowską.