Maciej Stuhr / Dom z papieru

i

Autor: Materiały prasowe CANAL+ / Netflix

NOWE SERIALE

Maciej Stuhr w serialu twórców "Domu z papieru". W obsadzie nie brakuje hiszpańskich gwiazd!

2023-12-20 13:26

Wystartowały zdjęcia do nowego serialu scenarzystów i reżysera hiszpańskiego hitu "Dom z papieru". SCAR to pełen adrenaliny i suspensu thriller o zemście na podstawie powieści słynnego pisarza. I chociaż jego akcja ma miejsce w Hiszpanii, to nie zabraknie w nim polskich smaczków!

"SCAR" to adaptacja bestsellera od popularnego hiszpańskiego pisarza Juana Gómeza-Jurado, który ma na swoim koncie, popularną również w Polsce, serię "Reina Roja". Twórcy opisują nadchodzący serial jako połączenie wypełnionego akcją i emocjami kina w stylu "Nikity" z historią coming-of-age i brutalnego "chrztu w ogniu" w stylu "Hanny". Co już wiemy o nowej produkcji, jak prezentuje się obsada i kiedy możemy spodziewać się premiery?

Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17

O czym jest serial SCAR?

Po tym jak Irina w wieku 9 lat przeżyła zamach na swoją rodzinę, wyjeżdża z Ukrainy na gorące południe Hiszpanii. Jej cel to wendeta na wschodnioeuropejskiej mafii działającej w Marbelli, której członkowie zabili jej rodziców i porwali siostrę. Bohaterka, dzięki profesjonalnemu szkoleniu otrzymanego od byłego sierżanta armii, wykorzysta wszystkie swoje zdolności, aby dokonać zemsty. Po drodze spotyka jednak Simóna, utalentowanego programistę, który walczy również ze swoimi demonami.

Maciej Stuhr w obsadzie hiszpańskiego serialu. Kogo jeszcze zobaczymy na ekranie?

Z początkiem grudnia informowaliśmy, że Maciej Stuhr pojawi się w obsadzie zagranicznej produkcji. Pokazaliśmy nawet zdjęcia z planu zdjęciowego, które aktor sam zamieścił w mediach społecznościowych. I jeszcze wtedy nie znaliśmy szczegółów produkcji, ale teraz wszystko już jest jasne. Maciej Stuhr zagra w serialu "SCAR" i wystąpi obok znanych hiszpańskich aktorów. W główne role wcielają się Milena Radulovic ("Otchłań") i Juanlu González ("Valeria"). Za scenariusz odpowiadają Pablo Roa i Fernando Sancristóbal ("Dom z papieru", "Top Boy"), a reżyserem całości jest Miguel Ángel Vivas ("Dom z papieru", "Życie bez pozwolenia"). Premiera serialu "SCAR" odbędzie się w 2024 roku w CANAL+ ONLINE i na CANAL+ PREMIUM.

Międzynarodowe koprodukcje to dla nas świetna możliwość współpracy z największymi talentami z całego świata oraz kolejny krok do rozwijania oferty programowej CANAL+. Projekt SCAR, zaczynając od samej historii, poprzez intrygującą mieszankę południowych i wschodnich klimatów, nietypowe i dalekie od stereotypów spojrzenie na Hiszpanię, production value i udział scenarzystów kultowego „Domu z papieru” zapowiada się na hit, o którym będzie głośno. A polskie akcenty w serialu będą stanowić dodatkową wartość dla naszego widza. Dzięki naszej partycypacji w koprodukcjach mogliśmy stworzyć tak dobrze przyjęte tytuły jak MARIA ANTONINA czy DNA, przy których w obsadzie znalazły się również polskie nazwiska." - powiedziała Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych w CANAL+ Polska.