Gra o tron - HBO komentuje wpadkę z kubkiem ze Starbucksa. To celowy zabieg twórców?

2019-05-07 10:38
Gra o tron sezon 8
Autor: Materiały prasowe HBO Polska Gra o tron sezon 8

W połowie kwietnia rozpoczął się ostatni, 8 sezon Gry o tron, na który czekały dziesiątki widzów na całym świecie. Od tego czasu tydzień w tydzień po premierze każdego odcinka fani serialu omawiają każdy jego szczegół, nawiązanie do poprzednich sezonów czy wpadkę. Niedawno bardzo dużo mówiło o tym, że odcinek 3 okazał się zbyt ciemny, przez co wiele osób miało problem z zobaczeniem, co dzieje się na ekranie. Z kolei w 4 odcinku widzowie zauważyli, że w jednej ze scen pojawił się kubek kawy wyglądający jak kubek ze Starbucksa!

Gra o tron - HBO zajęło stanowisko w sprawie wpadki z kubkiem przypominającym kubek ze Starbucksa w jednej ze scen serialu. Po premierze 4 odcinka serialu zdjęcia z tej wtopy obiegły cały internet. Część widzów nie kryła oburzenia, nie mogąc uwierzyć, że w serialu tej rangi twórcom umknął tego typu szczegół. Część przyjęła całą sytuację ze śmiechem, co zaowocowało kolejną falą memów. Inni zaś są zdania, że kubek w Grze o tron pojawił się... celowo!

Gra o tron - wpadka z kubkiem ze Starbucksa. HBO komentuje

Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie dostaniemy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego kubek pojawił się w serialu. Czy to nieudany product placement? Zamysł twórców, aby o serialu mówiło się jeszcze więcej? Czy po prostu nieuwaga kogoś z ekipy? HBO odniosło się do sprawy na swoim Twitterze, pisząc:

Wieści z Winterfell. Latte, która pojawiła się w ostatnim odcinku, to pomyłka. Daenerys zamówiła herbatę ziołową.

Stacja ewidentnie nie zamierza tłumaczyć się z tajemniczego kubka i z prawdopodobnie kwestia, czemu się tam znalazł, nie pozostanie wyjaśniona. Niewykluczone, że jakieś nawiązanie do tej sceny pojawi się w kolejnych odcinkach. Sezon 8 jeszcze się nie skończył!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE