Eurowizja 2022 - scena

i

Autor: Nathan Reinds / eurovision.tv

Eurowizja 2022 - FINAŁ. Kiedy jest? Gdzie i o której godzinie oglądać?

2022-05-12 11:52

Eurowizja 2022 dobiega końca. Najważniejszym koncertem kilkudniowego konkursu jest oczywiście wielki finał, podczas którego poznamy nowego zwycięzcę. Z pewnością wiele osób chce śledzić to wydarzenie i zastanawia się, gdzie i kiedy można je obejrzeć. Najważniejsze informacje dla zainteresowanych mamy niżej.

Finał Eurowizji 2022 będzie wydarzeniem, o którym będzie mówił cały świat. W tym roku do rywalizacji o kryształowy mikrofon stanęli reprezentanci 40 krajów. Niestety nie wszyscy mogą wystąpić w finałowym koncercie. W ostatecznej rywalizacji weźmie udział 25 delegacji. Na skład finalistów składają się państwa tzn. wielkiej piątki oraz 10 finalistów z dwóch półfinałów. To z tego grona jurorzy oraz widzowie wybiorą następcę zespołu Maneskin, który w 2021 roku w Rotterdamie dał zwycięstwo Włochom. Kiedy odbędzie się finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji? Gdzie będzie można go obejrzeć? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - kto wygra? ESKA.pl typuje najlepszą piątkę

Wywiad z Krystianem Ochmanem na chwile przed jego eurowizyjnym występem

Finał Eurowizji 2022 - kiedy i o której?

Data finału 66. Konkursu Piosenki Eurowizji jest już znana od dawna. Ostatni koncert tegorocznego konkursu odbędzie się w sobotę 14 maja 2022. Start wydarzenia równo o godzinie 21:00 i potrwa do około 0:30. Gdzie będzie można obejrzeć widowisko?

ZOBACZ TAKŻE: Głosowanie Eurowizja 2022 - jak głosować na Polskę? [ZASADY, NUMER SMS]

Sonda
Kto wygra Eurowizję 2022?

Finał Eurowizji 2022 - transmisja w TV i ONLINE

Finał Eurowizji 2022 będzie można obejrzeć zarówno w telewizji i internecie. W TV transmisję przeprowadzi Telewizja Polska. Koncert będzie dostępny na antenie TVP1 oraz TVP Polonia. Stream z polskim komentarzem będzie można znaleźć też na stronie vod.tvp.pl. Ci, którzy wolą obejrzeć Eurowizję po angielsku, znajdą transmisję na YouTube na oficjalnym kanale Eurovision Song Contest.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE