Czarne żniwa odc. 1, 2, 3, 4: Hajduk zostaje skazany na karę śmierci. Między Martą i Hanżą rozwija się romans

2021-09-21 12:35 kg
Czarne żniwa
Autor: materiał prasowy TVP

W poniedziałek 20 września 2021 roku na antenie Telewizji Polskiej premierę miał ukraiński serial kostiumowy, Czarne żniwa. Serialowa adaptacja popularnej na Ukrainie powieści Anatolija Dimarowa ukazuje historię XX-wiecznej Ukrainy, a w głównych rolach w produkcji występują: Maksim Kostiunin, Elena Borozenets, Ostap Dziadek, Akmal Gurezow czy też Maryna Koszkina. Co wydarzy się w pierwszych odcinkach serialu, które zostaną wyemitowane w dniach 20-23 września 2021 roku, o godzinie 21:50 w TVP2?

Czarne żniwa odc. 1, 2, 3, 4. Czarne żniwa to zrealizowany w formie sagi serial, który ukazuje burzliwe czasy początku XX wieku: Pierwszą Wojnę Światową, rewolucję, powstanie sowieckiego reżimu. Każdy z bohaterów stawia czoła zmianom na swój sposób, tworząc własną koncepcję prawdy. Wszystkich łączą jednak te same pragnienia: przetrwania, miłości i odnalezienia własnego miejsca w burzliwym, zmieniającym się świecie.

Promyk nadziei / Elif / Kozacka miłość. Gwiazdy seriali PRYWATNIE | ESKA XD - Hotplota #30

Czarne żniwa - odcinek 1

Rok 1901. Bogaty wdowiec Swyryd Iwasiuta przywozi do chaty młodziutką żonę Ołenę, ubogą sierotę bez posagu, która jest prawie rówieśnicą jego syna Oksena. Ołena nie jest szczęśliwa, ale jej życie zmienia się, gdy mąż zatrudnia najmitę Wasyla Hanżę. Młodzi zakochują się w sobie. Ołena rodzi córeczkę Ołesię, nikt jednak nie wie, kto jest prawdziwym ojcem dziecka. Pewnej nocy Hanża i Ołena postanawiają uciec. Swyryd dogania ich, kaleczy dłoń Hanży i zabija Ołenę. Hanża z zemsty podpala gospodarstwo. Obaj zostają skazani na katorgę. Oksen zostaje sam z niemowlęciem. Swyryd wraca po 14 latach. Oksen ma już żonę i dwóch synków. Wychowuje także Ołesię. Kończy się I wojna światowa. Zdemoralizowani dezerterzy napadają na chutory. Zachodzą także do chaty Iwasiutów.

Czarne żniwa - odcinek 2

Tania jest córką księdza prawosławnego. Uczy się w szkole diecezjalnej. Na wakacje jedzie do domu. Tam poznaje studenta medycyny Ołeha, ale chłopiec nie przypada do gustu rodzicom dziewczyny. Chcą ją wyswatać z Oksenem Iwasiutą. Oksen jest już bogatym wdowcem, w dodatku bardzo religijnym. Trwa wojna. Brat Tani Fedir, wioskowy rozrabiaka, wstępuje w szeregi bolszewików. Dwóch bolszewickich maruderów zabija ojca Ołeha. Ołeh chce wyruszyć na front jako żołnierz Ukraińskiej Republiki Ludowej. Tania postanawia wypełnić wolę ojca i wyjść za mąż za Oksena.

Czarne żniwa - odcinek 3

Do Tarasiwki przyjeżdża nowy przewodniczący rady wiejskiej. To Wasyl Hanża. Na Syberii spotkał więźniów politycznych i przejął ich poglądy. Na polecenie CzeKa musi zaprowadzić porządek w podległym sobie rejonie. Tetiana wychodzi za mąż za Oksena. Jednym z weselnych gości jest Mychajło Hajduk, któremu nowa władza odebrała część majątku. Stary gospodarz topi w alkoholu swoje żale. W pewnym momencie na podwórko wchodzi Hanża z dwoma pomocnikami. Pytają o ukrytą broń. Hajduk wszczyna awanturę. Hanża dostrzega Ołesię i wycofuje się. Następnie przeprowadza rewizję w domu Hajduka. Ktoś podpala chatę Hanży. CzeKa aresztuje wszystkich mężczyzn we wsi. Hajduk prosi Oksena o przysługę. Oksen ma zeznać, że w noc pożaru Hajduk był w jego chacie. Do Hanży zaczyna przychodzić wdowa Marta.

Czarne żniwa - odcinek 4

Podczas śledztwa Oksen wyznaje prawdę o Hajduku. Hajduk zostaje skazany na karę śmierci, ale udaje mu się zbiec. Wraz z synami ukrywa się w leśnej ziemiance. CzeKa bije Hajdukową, by zdobyć informacje o mężu. Między Martą i Hanżą rozwija się romans. Hanża próbuje dowiedzieć się, kto naprawdę jest ojcem Ołesi. Czekista Lander żąda od sprzedawczyni lokalnego sklepiku, by przekazywała mu wszystkie plotki na temat Hajduka. Tymczasem we wsi ginie jeden z aktywistów. Do sklepiku wchodzi syn Hajduka, Mykoła, i przekazuje fałszywe informacje. Oddział CzeKa wpada w pułapkę. Hajdukowie przeprowadzają kolejny atak na radę wiejską. Do ich oddziału dołączają następni chłopi.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE