BrzydUla 2 odcinki 134, 135, 136, 137, 138 streszczenia: Paulina boi się, że Capote pogrąży ją swoimi zeznaniami. Febo dowiaduje się o śmierci brata

2021-04-22 15:52 kg
BrzydUla 2
Autor: Bartosz Krupa/East News

Kontynuacja BrzydUli zdecydowanie była jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2020 roku. Nowe odcinki produkcji zadebiutowały na antenie TVN7 na początku października 2020 roku. W nowych epizodach nie zabrakło ukochanych bohaterów widzów - Uli, Marka, Violetty, Maćka, Ani czy też Sebastiana. Co wydarzy się w ich życiu w najbliższych odcinkach serialu? Już teraz sprawdźcie streszczenia odcinków, które zostaną wyemitowane w dniach 26-30 kwietnia, o godzinie 20:00 w TVN7.

BrzydUla 2 odcinki 134, 135, 136, 137, 138 streszczenia. Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną. Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie… Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Co łączy Małgorzatę Sochę z Violettą z serialu "Brzydula"?

BrzydUla 2 - odcinek 134

Roztrzęsiona Paulina pojawia się na kryzysowym zebraniu zarządu. Brakuje jedynie Adama. Zamiast niego pojawia się kurier z korespondencją dla Turka. Nadawca wzbudza niepokój wszystkich… Po chwili zebranie okrojonego składu zarządu przerywa telefon ze szpitala, po którym Febo wybiega z sali konferencyjnej, zostawiając Dobrzańskich samych. Ula przejmuje stery, a Marek schodzi z pola bitwy. Viola dzwoni do Sebastiana. Chce mu wytłumaczyć, dlaczego nie pojawiła się na spotkaniu. On nie daje jej dojść do słowa i kończy rozmowę, nie szczędząc jej kilku przykrych słów. Angelica próbuje interweniować i ratować sytuację. Paulina i Feliks pojawiają się w szpitalu. Czekają na wybudzenie Aleksa ze śpiączki. Fic przedstawia Febo wersję zdarzeń, którą ma potwierdzić policji. Następnie powtarza z Pauliną jej linię obrony. Razem jadą na policję, gdzie okazuje się, że niektóre z zeznań budzą wątpliwości… Wkrótce Fic dostaje szokujące wieści od policji. Ula przedstawia Markowi decyzje biznesowe, które podjęła. Są punkty, które powodują spięcie między małżonkami. Kobieta decyduje się wziąć ciężar ich wykonania na siebie. Musi zacząć od trudnej rozmowy z MiroSławo. Władek rozmawia z Sebastianem o Violi. Uświadamia Olszańskiemu, jaki błąd popełnił, źle oceniając ukochaną. W końcu Sebastian poznaje prawdę – Kubasińska poleciała do Chin… rozwieść się i ratować swój majątek! Ula wraca do domu, gdzie Marek szykuje obiad. Mąż informuje ją o decyzji, którą podjął – zmienia swoje życie!

BrzydUla 2 - odcinek 135

Po rozmowie z Markiem Ula traci poczucie swojej tożsamości. Nawiedzają ją koszmary. Ku przerażeniu Ani mama Maćka wprowadza swoje porządki w kuchni. Tymczasem u Dobrzańskich również Marek układa wszystko po swojej myśli. W F&D Bożenka i Ewa zastanawiają się nad prezentem dla hospitalizowanego Aleksa. Finalnie dochodzą do wniosku, że ostateczna decyzja należy do Adama. Turek w końcu oddzwania. Bożenka rozmawia z nim o kwiatach. Początkowo mężczyzna wpada w kolejną paranoję, ale po chwili oddycha z ulgą. W całym zamieszaniu wybiórczo słucha Bożenki, wyciągając błędne wnioski. Paulina obawia się, że Capote pogrąży ją swoimi zeznaniami. Fic próbuje podtrzymać ją na duchu. Ula i Ania przyjeżdżają do pracy. Obie mają ten sam problem – nowe porządki w ich domu. W międzyczasie przerażony Marek wpada do szkoły i pędzi do klasy Kuby. Okazuje się, że popełnił błąd, za który cena mogła być naprawdę wysoka. Adam przyjeżdża do pracy. Uwagę Gutowskiej przykuwa „bukiet”, który przygotował dla Aleksa. Natychmiast informuje wszystkich o… śmierci prezesa!

BrzydUla 2 - odcinek 136

Informacja o śmierci Aleksa obiega całą firmę. Wszyscy są w szoku w związku z nieoczekiwanym zbiegiem wydarzeń. W księgowości pracownice zastanawiają się, jak wykorzystać kwiaty w nowych okolicznościach. Ula coraz bardziej czuje się niepewnie, wiedząc, że Marek przejął obowiązki domowe i spędza czas z dziećmi. W jej głowie pojawiają się różne – czarne – myśli. Dodatkowo spotkanie z terapeutką jest dla niej jak kubeł zimnej wody. Czy Dobrzańska się otrząśnie? Paulina dowiaduje się od Angelici i Daniela o śmierci brata. Zrozpaczona wybiega z firmy i jedzie do szpitala. Na miejscu rzuca się na ciało Aleksa, które nagle porusza się… Z kolei Adam nie wie, jak poradzić sobie ze śmiercią Febo. Wzywa posiłki, ale okazuje się, że Władek wziął wolne. Desperacko szuka zastępstwa.

BrzydUla 2 - odcinek 137

Rano Ula zdziwiona odkrywa, że nie czekają na nią żadne obowiązki domowe – Marek nad wszystkim czuwa! To dobry czas, żeby posłuchać zaleceń terapeutki – znaleźć czas na przyjemności dla siebie. Okazuje się jednak, że wcale to nie jest takie łatwe… Fic informuje Paulinę, że Kapota potwierdził jej zeznania. Oboje oddychają z ulgą. Tymczasem w F&D pojawia się specjalny kurier z przesyłką dla pani prezes, do rąk własnych! Ula nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Marek jedzie z Antosiem podpisać umowę na wynajem mieszkania. Pośredniczka nie kryje zainteresowania samotnym ojcem. Delegacja z F&D wybiera się w odwiedziny do Aleksa. Marek prosi Ulę, żeby odebrała dzieci ze szkoły. Ku zdziwieniu żony, mężczyźnie udaje się dotrzeć na miejsce w porę. Zabiera dzieci, obiecując im niespodziankę. Tym samym Ula ponownie ma dużo czasu dla siebie.

BrzydUla 2 - odcinek 138

Ula wraca sama do domu. Nie wie, co zrobić z wolnym czasem i brakiem obowiązków. Czuje się nieswojo. W desperacji idzie do Ani z prośbą o ratunek! Ta z kolei naprawia „szkody” wyrządzone przez teściową. W domu Cieplaków pojawiają się Dąbrowska i Bartek. Agent „gwiazdy” natychmiast przechodzi do nowych ustaleń z Jaśkiem i Wojtkiem – Dąbrowska przestaje szyć i skupi się na budowaniu marki w social mediach. Oczywiście za odpowiednie wynagrodzenie! Jaki będzie finał rozmów biznesowych? Paulina odwiedza Aleksa w szpitalu. Brat chce, żeby siostra powiedziała mu prawdę, co łączyło ją z Francesco. Nagle rozmowę przerywa im telefon od wysłannika Capone – Sergiusza. Marek wraca z dziećmi po dniu pełnym atrakcji. Niestety, radosny nastrój mija wraz z kolejnymi niewygodnymi pytaniami od najmłodszych. W domu Szymczyków, mimo nalegań Ani, Ula nie potrafi się wyluzować. Natychmiast znajduje sobie zajęcie, którego brakowało jej we własnym domu. Po winnym wieczorze z przyjaciółką Ula wraca do domu.

NAJNOWSZE