“Borderlands” ma już zwiastun i wygląda KOSZMARNIE. Nawet Cate Blanchett nie ocali tego filmu

i

Autor: Monolith Films/ Lionsgate “Borderlands” ma już zwiastun i wygląda KOSZMARNIE. Nawet Cate Blanchett nie ocali tego filmu

Filmowe zapowiedzi

“Borderlands” ma już zwiastun i wygląda KOSZMARNIE. Nawet Cate Blanchett nie ocali tego filmu

2024-02-22 12:58

Fani “Borderlands” czekają na ten film od niemal dekady. Teraz wreszcie doczekał się zwiastuna i zapowiada się na… katastrofę. Premiera jeszcze w tym roku.

“Borderlands” to adaptacja popularnej gry od Gearbox Software, której powstanie zapowiadano jeszcze w 2015 roku. Prace na planie zakończono przed trzema laty, ale w styczniu ubiegłego roku odbyły się dokrętki i to pod pieczą innego reżysera. Proces powstawania filmu określono nawet mianem “piekła”, a po sieci zaczęły krążyć opowieści dziwnej treści. Teraz zadebiutował zwiastun, który wygląda jak pokraczne połączenie “Strażników Galaktyki” i “Suicide Squad” Davida Ayera.

Trailer filmu, zapowiadanego jako wybuchowa mieszanka humoru, akcji i efektów specjalnych, daje po oczach feerią barw, a po uszach czerstwymi i infantylnymi żartami. Co więcej, choć dużo się w nim dzieje, wieje po prostu… nudą.

“Borderlands” – o czym opowie film?

“Borderlands” opowie nam o niedobranej ekipie wyrzutków, która usiłuje przetrwać na najbardziej porąbanej planecie we wszechświecie. W oficjalnym opisie fabuły czytamy:

Lilith, łowczyni nagród o szemranej reputacji powraca na swoją ojczystą planetę Pandorę, najbardziej porąbane miejsce we wszechświecie. Ma tu odnaleźć zaginioną córkę Atlasa, najpotężniejszego drania w galaktyce, który skrzywdziłby nawet muchę. W tym celu kompletuje odjechaną ekipę w składzie: Roland, najemnik, który nie bierze jeńców; Tiny Tina, słodka nastolatka z zamiłowaniem do demolki; Krieg, mięśniak o bicepsie większym od mózgu; Tannis, archeolożka, której niestraszne żadne ruiny oraz Claptrap, cwany robot o niewyparzonej gębie. Razem będą musieli stawić czoła całej plejadzie krwiożerczych Obcych i zdegenerowanych pandorskich gangsterów, by wywinąć się z pułapki i odkryć tajemnicę mogącą zaważyć na losach wszechświata. Takich dwóch, jak ich sześcioro, to nie ma ani jednego.

SPRAWDŹ TEŻ: Pamiętacie “Project X”? Szalona komedia powróci w zupełnie nowej wersji!

“Borderlands” – obsada. Kto wystąpił w adaptacji popularnej gry?

Pierwsze skrzypce gra tu Cate Blanchett jako wspomniana Lilith, której niektórzy już wróżą nominację do Złotej Maliny. Na ekranie partnerują jej m.in.:

  • Jamie Lee Curtis jako Tannis,
  • Kevin Hart jako Roland,
  • Adriana Greenblatt jako Tiny Tin,
  • Florian Munteanu jako Krieg,
  • Jack Black jako Claptrap.

“Borderlands” – premiera i twórcy. Film trafi do kin latem tego roku

Za reżyserię odpowiada Eli Roth, który wraz z Joem Crombiem opracował też scenariusz (do którego zresztą zaraz wrócimy). Nad zeszłorocznymi dokrętkami pieczę sprawował zaś Tim Miller, ponoć z błogosławieństwem poprzednika. Wracając jednak do scenariusza – latem 2023 roku ogłoszono, że miał on wyjść spod ręki Craiga Mazina, czyli człowieka, który dał nam “Czarnobyl” i “The Last of Us”. Media obiegła wówczas informacja, że wspomniany wcześniej Joe Crombie to jego pseudonim artystyczny, którym Mazin miał zasłaniać się… ze wstydu. Filmowiec zdementował jednak te doniesienia na łamach portalu Variety:

Nie jestem scenarzystą tego filmu, więc nie mogę rościć sobie prawa do tytułu autora “Borderlands”, czy tam “współautora”. Widziałem doniesienia dotyczące użycia pseudonimu i są one fałszywe. Nie użyłem pseudonimu. Jeśli nazwisko, o którym mowa, w istocie jest pseudonimem to mogę tylko powiedzieć, że… nie moim – oświadczył.

Premiera “Borderlands” odbędzie się już w te wakacje, a konkretniej – 9 sierpnia.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Filmowe hity, które mogły nie powstać? Znachor, Iron Man i Titanic to nie wszystko | To Się Kręci #26