Zderzenie osobówki z łosiem

i

Autor: KWP w Bydgoszczy, materiały prasowe

Wypadek

Zderzenie osobówki z łosiem. Policjanci zatrzymali dowód rejstracyjny auta

2023-09-29 7:50

Ta historia mogła skończyć się tragicznie. W środę rano w powiecie świeckim doszło do zderzenia osobówki z łosiem. Policja apeluje o czujność za kierownicą.

W środę rano około godziny 6.30 w Bzowie (powiat świecki) doszło do zderzenia mercedesa z łosiem. Kierowca uderzył w zwierzę, które wbiegło z prawego pobocza wprost przed jadący pojazd.

- 20-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego jechał sam. Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny mercedesa – informuje kom. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Zderzenie z dziki zwierzęciem może skończyć się tragicznie

W tym przypadku skończyło się na strachu i uszkodzonym aucie.

Jednak policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności podczas przejazdu drogami, które otaczają lasy. Trzeba bacznie obserwować pobocze i podróżować z prędkością, umożliwiającą bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęcia, które nagle pojawi się na drodze.

Im wolniej samochód jedzie, tym więcej jest czasu na reakcję i uniknięcie poważnych w skutkach sytuacji.

Smaczny pojedynek w Bydgoszczy. Rywalizowali uczniowie z całego regionu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE