wośp

i

Autor: Dawid Olszewski

WOŚP 2023 w Bydgoszczy. Mnóstwo atrakcji w centrum miasta. Mamy zdjęcia! [GALERIA]

2023-02-01 7:56

Mimo zimna, to jest gorący finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice Bydgoszczy wyszło 700 wolontariuszy z puszkami. Na Starym Rynku jest bardzo głośno – wielka scena i wielu artystów. Dopisują też hojni bydgoszczanie. Zobaczcie zdjęcia!

Bydgoszczanie pokazali, że mają wielkie serca. To był gorący finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze spacerują z puszkami, mieszkańcy nie trzymają się za portfele i hojnie wrzucają pieniądze na szczytny cel.

Wolontariusze na różne sposoby próbowali zachęcać ludzi do pomocy.

- Wrzucają dzieci, a to jest związane z naszymi strojami, bo mamy na sobie piżamy. Ja jestem "smokozaurem" i mam ogonek. Mamy też w cukierki w wiaderku. Kupiliśmy słodycze, żeby dzieci jeszcze bardziej zachęcić. Zaczęłam kwestowanie już po północy w barze, bo pracuję za barem. Stwierdziłam, że jak można od niedzieli, bo przemieniłam się po północy z barmana w wolontariusza i zaczęłam zbierać - mówią wolontariuszka.

Okazało się, że bydgoszczanie są bardzo hojni. Przyjechali do centrum miasta, by wrzucić pieniądze do puszek.

- Są serduszka, już mamy komplet. Co roku wspieramy, bo akcja jest niesamowita. Co roku jest taki cel, że nie można przejść obojętnie. Mamy zdjęcia ze strażakami i z grupą paintballową - mówi bydgoszczanka, która wspiera WOŚP.

W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na walkę z sepsą.

31. finał WOŚP w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE