interwencja

W środku Bydgoszczy ludzie urządzili wysypisko. Urzędnicy o wszystkim wiedzą [ZDJECIA]

2023-10-05 15:08

Wzdłuż ul. Pomorskiej w Bydgoszczy spaceruje się coraz przyjemniej, bo wśród zaniedbanych kamienic jest wiele takich, na które można patrzeć z podziwem. Gorzej, że nie obok wszystkich można swobodnie przejść, tyle śmieci się tam wala.

Od wielu tygodni chodnik przy ul. Pomorskiej, na wysokości numeru 45, jest zasypany śmieciami. Leży tam wszystko: od starego tapczanu, przez szybę, rzeczy dla dzieci po materiały do nauki angielskiego.

Mieszkańcy mówią, że to koczowisko bezdomnych. Faktem jest, że ani widok, ani zapach przyjemny nie jest, a bajzel był tam już w wakacje. Strażnicy miejscy poinformowali nas, że to problem zarządcy drogi, bo chodzi o bezprawne zajęcie pasa drogowego. Drogowcy przekonują, że nie mają narzędzi ani do tego, by nielegalne wysypisko sprzątnąć, ani by zlecić to firmie sprzątającej. Odsyłają do wydziału gospodarki komunalnej urzędu miasta. Napisaliśmy w tej sprawie do ratusza. Okazuje się, że śmietnik ludzie zrobili tam nie pierwszy już raz.

- Dziś zostanie na miejscu przeprowadzona kontrola, zleciliśmy też uprzątnięcie śmieci - przekazuje nam 3 października Marta Stachowiak, rzeczniczka ratusza. - Problem jest nam znany i niestety, powracający. Ktoś konsekwentnie podrzuca tam odpady - dodaje.

Święto Światła w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE