andrzej duda

i

Autor: Wikipedia/YouTube/screen

W duńskich Milionerach padło pytanie o Andrzeja Dudę! Uczestniczka musiała wykorzystać koło ratunkowe

2023-03-09 14:40

Pytanie o Andrzeja Dudę odebrało jej szansę na wygraną w Milionerach! Uczestniczka duńskiej edycji programu musiała wykorzystać koło ratunkowe, które… nie pomogło. Prawdopodobnie postać polskiego prezydenta zapamięta na długo, gdyż był on przyczyną eliminacji jej osoby z dalszej gry.

Seria pytań, trzy koła ratunkowe, do wygrania milion złotych, a w przypadku, o którym zaraz opowiemy, milion duńskich koron – zasady tej gry zna każdy, kto choć raz obejrzał popularny program „Milionerzy” nadawany na podstawie brytyjskiego formatu.

Gdyby to pytanie padło w Polsce, byłyby to darmowe pieniądze dorzucone do puli. Jednakże sytuacja miała miejsce w Danii. W jednym z odcinków programu wzięła udział pani weterynarz o imieniu Rebbeka. Gra szła jej jak z płatka. Młoda kobieta odpowiadała na wszystkie pytania bezbłędnie, do czasu aż nie padło to o Andrzeja Dudę. Pytanie brzmiało następująco:

— Prezydentem, którego kraju został wybrany Andrzej Duda w 2020 roku? - zadał uczestniczce pytanie prowadzący program.

Raport Walczaka - ambasador Mark Brzezinski
  • A. Czech
  • B. Polski
  • C. Estonii
  • D. Chorwacji

Jak widać na zdjęciu (patrz u góry) uczestniczka była dość mocno zaskoczona. Nie znała jednak odpowiedzi na powyższe pytanie i musiała skorzystać z koła ratunkowego – wszystkim znanego „telefonu do przyjaciela”, czyli w jej przypadku – ojca.

Jednak, jak się okazało, mężczyzna również poczuł dylemat po usłyszeniu pytania. Jednak po chwilowym zastanowieniu podpowiedział młodej pani weterynarz, że jego zdaniem chodzi o prezydenta… Czech.

Taką odpowiedź zaznaczyła uczestniczka i tym samym odebrała sobie szansę na wygranie głównej nagrody. Kobieta straciła na tym 15 tys, duńskich koron i to w samym półmetku zabawy.

Jak podaje portal Na Ekranie – do tej pory w Danii główną nagrodę w „Milionerach” wygrało 19 osób. Jest to kilkukrotnie większa liczba zwycięzców niż w polskiej edycji programu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE