W Bydgoszczy i okolicach odwołują imprezy przez koronawirusa

2020-03-06 20:03 Dawid Olszewski
Straż pożarna
Autor: Dawid Olszewski zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus, który dotarł do Polski, mocno pokrzyżował plany organizatorów imprez. W Bydgoszczy i okolicach nie stwierdzono zarażenia koronawirusem, ale kilka wydarzeń postanowiono odwołać.

Jest już pewne, że w Bydgoszczy nie zostaną zorganizowane w terminie "Taneczne Miraże".

- Z uwagi na negatywną rekomendację Wojewódzkiego Zespołu Reagowania Kryzysowego, Ogólnopolski Konkurs Tańca "Taneczne Miraże" w dniu 7 marca zostaje odwołany. Jego realizacja nastąpi w terminie późniejszym - informuje Dominik Wierski z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Podobnie XXI Festiwal Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza oraz Mistrzostwa Polski Federacji WADF w Białych Błotach pod Bydgoszczą. Na parkiecie miało się pojawić ponad 3,5 tys. tancerzy z całego kraju.

Trzydniowe zawody miały rozpocząć się 12 marca. Andrzej Kieroński, organizator imprezy poinformował, że wydarzenie zostało przeniesione na maj.

Wydano rekomendację, by wszystkie imprezy międzynarodowe odwoływać. Również imprezy z udziałem dzieci.

- Na razie wszystkie wydarzenia na poziomie gminnym czy powiatowym mogą się odbywać. Jednak z godziny na godzinę będziemy podejmować decyzję, czy tego procesu nie zaostrzyć - mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.