Uwaga na FAŁSZYWE konta prezenterów i stacji Radia ESKA. Oszuści chcą Was naciągnąć!

i

Autor: ESKA Uwaga na FAŁSZYWE konta prezenterów i stacji Radia ESKA. Oszuści chcą Was naciągnąć!

OSZUSTWO

Uwaga na FAŁSZYWE konta prezenterów i stacji Radia ESKA. Oszuści chcą Was naciągnąć!

2023-10-03 10:37

Nie dajcie się oszukać i zobaczcie, jak wyglądają fejkowe konta. Przestępcy w sprytny sposób kopiują zdjęcia, opisy i robią wszystko, by nieprawdziwy w rzeczywistości profil prezentera lub Radia ESKA wyglądał jak najbardziej wiarygodnie.

Drodzy słuchacze, czytelnicy i obserwatorzy w mediach społecznościowych. Wszystkie nasze konkursy i loterie znajdują się na oficjalnej stronie Radia ESKA, czyli eska.pl, a dokładniej w zakładce KONKURSY. Nie wymagamy od was zarejestrowania się, nie wymagamy też kart płatniczych, a co więcej nasi prezenterzy nie wypisują z prywatnych kont w tej sprawie. Prosimy jednocześnie, że jeśli widzicie podejrzane ruchy w internecie, w tym temacie. Wystarczy kliknąć w górnym, prawym rogu oszukańczego wpisu, trzy kropki i następnie kliknąć "zgłoś post".

Prawdziwe konta Radia ESKA w mediach społecznościowych

Na co na leży zwrócić uwagę weryfikując prawdziwość danego profilu? Przygotowaliśmy dla Was poradnik i dajemy Wam znać, które konta Radia ESKA są prawdziwe!

  • Jeśli przeglądasz Facebooka w przeglądarce: zwróć uwagę na link. Powinien on wyglądać następująco: https://www.facebook.com/radioeska/. W linku do prawdziwego profilu ESKI, nie ma znaków interpunkcyjnych w nazwie stacji, spacji, podłogi, czy gwiazdek. Prawdziwym i jedynym słusznym profilem jest ten /radioeska/ wyświetlany jako Radio ESKA.
  • Zwróć uwagę na linki publikowane przez prawdziwy profil. Najczęściej są to publikacje prosto z ESKA.pl -> . Nie generujemy linków poprzez skracacze typu "bit.ly" czy "ln.run". Tylko pełne, długie linki!
  • Przyjrzyjcie się czcionce Radia ESKA, a także zwróćcie uwagę na błędy. Sygnałem strony phishingowej, należącej do oszustów, jest kolorystyka strony, czyli rzucające się w oczy napisy "zarejestruj się", "wpisz numer karty", czy błędy ortograficzne i składniowe.  
  • Nasi prezenterzy nie organizują konkursów i zabaw, w których są do wygrania smartfony, pieniądze, samochód itd. To zwykły, przestępczy scam. Co więcej, nie piszą do słuchaczy gratulacji z powodu wygranej!

Oto prawdziwe konta prezenterów oraz profili Radia ESKA w mediach społecznościowych. Tu jesteśmy dla Was!

Monika wygrała Pensję Prezesa w Radiu ESKA! Posłuchajcie i zobaczcie, jak się cieszyła!

Fałszywe profile Radia ESKA i prezenterów - oszustwo

Źródło: Uwaga na FAŁSZYWE konta prezenterów i stacji Radia ESKA. Oszuści chcą Was naciągnąć!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE