Urzędy skarbowe w Bydgoszczy zamknięte. To w obawie przed koronawirusem

2020-03-13 13:11
Urząd Skarbowy
Autor: StartupStockPhotos/CC0/pixabay.com

Urzędy Skarbowe w Bydgoszczy nie przyjmują interesantów. To w obawie przed koronawirusem. Sprawy można załatwiać przez internet.

Krajowa Administracja Skarbowa zdecydowała się na czasowe ograniczenie dostępu do swoich urzędów w Bydgoszczy i regionie – do 27 marca. Urzędnicy zachęcają do kontaktu z fiskusem przez platformę e-PUAP i infolinie. Twój e-PIT i e-Deklaracje są dostępne na stronie podatki.gov.pl i pozwalają na rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.

Podatki można też rozliczyć w urzędzie – poprzez wrzucenie deklaracji, pism, i innych dokumentów do wystawionych urn. W tym przypadku bez potwierdzenia wpływy do urzędu.

Bydgoski ZUS apeluje, by sprawy załatwiać na odległość. Jeśli to nie jest koniecznie. Najlepiej dzwonić albo kontaktować się elektronicznie.

- Nasi konsultanci są dostępni w dni robocze od 7.00 do 18.00. Można także kontaktować się mailowo. Z ZUSem można kontaktować się listownie oraz za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS - mów Krystyna Michałek, rzecznik prasowy ZUS w Bydgoszczy.

Poprzez portal Platformy Usług Elektronicznych większość spraw można załatwić przez internet bez wychodzenia z domu.

Do załatwiania spraw przez internet zachęca też Urząd Miasta Bydgoszczy. Od soboty do odwołania zostanie zamknięta filia w Zielonych Arkadach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE