woda

i

Autor: pixabay

Tych produktów nigdy nie popijaj wodą! To daje efekt przeczyszczający [GALERIA]

2023-03-28 20:36

Biegunka, wzdęcia i ból brzucha – tak może się skończyć popijanie owoców wodą. Dietetycy ostrzegają, by szczególnie ograniczyć spożycie wody podczas jedzenia kilku konkretnych gatunków. To one przysporzą nam największych kłopotów żołądkowych. O jakie owoce chodzi? Tego dowiecie się z naszej galerii.

Być może słyszeliście już, że nie należy popijać posiłków herbatą. Napój ten zawiera bowiem taniny, czyli organiczne związki chemiczne, które powodują, że nasz organizm przez chwilę nie będzie wchłaniał składników odżywczych. Łącząc zatem ten napój z posiłkiem dostarczymy sobie tylko zbędnych kalorii, które w żaden sposób nas nie odżywią.

Niektórych produktów nie należy popijać również wodą. Chodzi oczywiście o owoce.

Woda to składnik niezbędny do życia i zarazem podstawowy płyn, którym codziennie nawadniamy nasz organizm. Z wody składa się także ludzkie ciało – konkretnie w 70%. Również 83% mózgu to H2O. Warto wspomnieć, że brak odpowiedniego nawadniania może prowadzić do zmniejszenia wydolności organizmu, bólu głowy, zmęczenia, czy do problemów z koncentracją.

Lekarze przypominają, że każdego dnia powinniśmy pić jej codziennie ok. 2-3 litrów. Jednak, jak zaznaczają – nie po każdym posiłku.

Na pewno każdy z was słyszał nieraz babciną radę – „nie popijaj wodą owoców”. Ile ma to wspólnego z rzeczywistością? Jak się okazuje – dużo. Owoce zawierają bowiem cukry oraz drożdże, które odpowiedzialne są za fermentację alkoholową. Po ich zjedzeniu uruchomią się enzymy trawienne. Co jeśli napijemy się do tego wody?

Kujawsko-pomorskie: 76-latek jechał drogą ekspresową S5„pod prąd"

Woda rozcieńczy wtedy soki żołądkowe i da szerokie pole do manewru dla naszego żołądka do fermentacji. Ta z kolei powoduje wzdęcia, a także gazy. Owoce zawierają również dużo błonnika przyspieszającego procesy przemiany materii. Do pracy pobudzone zostają wówczas jelita.

Po wypiciu wody to właśnie ona stanie się głównym składnikiem efektu pracy jelit. W skrócie – dostaniecie biegunki. Dietetycy ostrzegają więc, by unikać wody po zjedzeniu owoców. A szczególnie kilku konkretnych. Których? Sprawdź naszą galerię.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE