Sklep

i

Autor: Dawid Olszewski

Tłok przed galeriami handlowymi w Bydgoszczy. "Ciężko się dostać do sklepów" [AUDIO]

2021-03-19 15:57

Przed galeriami handlowymi w Bydgoszczy zrobiło się tłoczno. Od soboty wiele sklepów będzie zamkniętych, więc bydgoszczanie ruszyli na ostatnie zakupy. To wyraźnie widać na parkingach przed galeriami.

Tłok przed galeriami handlowymi w Bydgoszczy. To ostatnia szansa, by zrobić tam zakupy. Od soboty wiele sklepów będzie zamkniętych, bo wchodzą w życie nowe obostrzenia. Trudno znaleźć miejsce na parkingu.

Dość dużo ludzi. Kolejki do sklepów i ciężko się dopchać gdziekolwiek. Wszyscy się śpieszą przed zamknięciem. Nie wiadomo kiedy potem będzie można znowu zrobić zakupy. Ogromny tłok, nie widać pandemii. Generalnie jest ciężka sytuacja w kraju, jeśli chodzi o zakażenia. Jeśli obostrzenia mają pomóc, to jak najbardziej

- mówią klienci galerii handlowej w Bydgoszczy.

W galeriach handlowych będą zamykane sklepy, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. Nadal będą mogły tam być prowadzone usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe i pralnie.

Od 20 marca będą zamknięte również hotele, z wyjątkiem między innymi hoteli robotniczych, a także noclegów świadczonych w ramach podróży służbowych.

Będą zamknięte teatry, muzea, galerie sztuki, kina, baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, kluby fitness, siłownie i obiekty sportowe.

Obostrzenia będą obowiązywać do 9 kwietnia.

Kolejki w galeriach handlowych. Posłuchaj klientów w Bydgoszczy:
Designerskie prace studentów z Bydgoszczy. Niektóre nawiązują do epidemii koronawirusa