Terytorialsi pomagają seniorom. Organizują dla nich transport na szczepienia

2021-05-24 22:11
Terytorialsi pomagają seniorom
Autor: 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej pomogła już zaczepić się kilkudziesięciu seniorom. Żołnierze czekają na kontakt od osób starszych. Można dzwonić pod numer 800 100 115.

Żołnierze WOT w kujawsko-pomorskiem pomogli już blisko 50 seniorom. Zorganizowali dla nich transport i pomogli na miejscu w trakcie szczepienia.

Dzięki działaniom 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pierwszą dawkę szczepionki przyjęło blisko 50 seniorów.

- Pełne szczepienie dwoma dawkami mają za sobą już 33 osoby znajdujące się pod opieką kujawsko-pomorskich Terytorialsów. W tym gronie znajduje się blisko 20 kombatantów. Jednym z nich jest wybitny bydgoszczanin – prof. Lech Jan Weiss. Żołnierz Armii Krajowej, który w czasie II Wojny Światowej uczestniczył w przyjmowaniu zrzutów Cichociemnych. W czasach powojennych naukowiec, emerytowany dziekan wydziału Telekomunikacji i Elektrotechniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, tytułem Zasłużonego Nauczyciela, Złotą Odznaką Zasłużonego Pracownika Łączności - informuje por. Paweł Banasiak, oficer prasowy 8.K-PBOT.

Żołnierze czekają na kontakt od osób starszych. Jeżeli pojawiają się wątpliwości dotyczące szczepień oraz problemy z dojazdem, to można dzwonić pod numer 800 100 115.

Operatorzy infolinii czekają codziennie w godzinach 7:30-19:30.

Od 18 stycznia do 10 maja 2021 r. ze wsparcia infolinii zdecydowało się skorzystać 12249 osób w całym kraju.

Koordynatorzy zorganizowali i przeprowadzili 1143 transporty do punktów szczepień wraz z bezpiecznym powrotem do domu.

W trakcie przejazdu zawsze jest na miejscu ratownik medyczny.

W szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy jest "Zaczarowany ogród" dla dzieci
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE