bieg

Autor: UM Bydgoszcz

Tak wyglądał Bydgoski Bieg Niepodległości. Najlepsi odebrali nagrody [GALERIA]

2022-11-14 9:21

Za nami Bydgoski Bieg Niepodległości. Biegacze spotkali się na Placu Wolności i stamtąd ruszhli w miasto. Do pokonania mieli pięć kilometrów. Przygotowano półtora tysiąca pakietów startowych. Na najlepszych czekały nagrody. Zobacz zdjęcia.

Prawie 1200 bydgoszczan w biało-czerwonych koszulkach. Tradycyjnie już 11 listopada w naszym mieście odbył się Bydgoski Bieg Niepodległości. W tym roku trasa liczyła 5 km. Prowadziła ulicami Gdańską i Kamienną do Chodkiewicza.

Następnie zawodnicy przemierzyli miejskie parki: Kochanowskiego i Kazimierza Wielkiego, by dotrzeć na metę na Placu Wolności. Na starcie stanęło blisko 1200 biegaczek i biegaczy w różnym wieku. Najstarszy z uczestników miał 85 lat. Nie brakowało całych rodzin, nie rzadko z dziećmi w wózkach.

- Jednym z bohaterów był pan Dominik, który trasę pokonał na wózku inwalidzkim, a ostatnie metry przeszedł z pomocą balkonika rehabilitacyjnego – podaje miasto.

Święto Niepodległości w bydgoskim Muzeum Wojsk Lądowych

Zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Paweł Ochal. Przebiegł on całą trasę 5 km w czasie 15:43.30.

- To jest bieg w którym startują młodzi i starsi. Ta rywalizacja ludzi łączy, niezależnie od poglądów. Nie ma żadnych podziałów. Świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości i to jest piękne - mówił na mecie.

Na podium stanęli też dwaj inni bydgoszczanie: Jakub Tuleja (15:52.95) i Rafał Nalewalski (15:58.50). Wśród Pań najlepsza była inowrocławianka Anna Nowakowska (czas 17:48.35). Wzięła ona udział w bydgoskim biegu po raz pierwszy. Na podium stanęły również: Małgorzata Daszkiewicz z Płocka (18:34.80) i Marta Szenk z Bydgoszczy (18:59.50).

Zwycięzcy otrzymali repliki szabli Józefa Piłsudskiego. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Wręczali je m.in. zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel i przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska. Zobacz galerię zdjęć.